Nürburgring wita kierowców! Już w ten weekend, będziemy świadkami kolejnych zawodów DTM. Czego możemy się spodziewać w Niemczech?

Podczas ostatniego wyścigu na Assen doszło do czegoś niespodziewanego. Sheldon van der Linde odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze DTM. Dla zawodnika BMW z pewnością był to jeden z najlepszych dni w życiu. Powtórzenie tego rezultatu na torze w Nürburgu byłoby czymś wspaniałym. Rok temu na torze Nürburgring swoje triumfy święcili Rene Rast oraz Jamie Green, czyli kierowcy Audi.

Podstawowe informacje o weekendzie DTM:

Nazwa toru: Nürburgring (GP Strecke)
Długość toru: 5.148 km
Ostatni zwycięzcy: Rene Rast oraz Jamie Green (Audi)
Dystans wyścigu: 55 minut + jedno pełne okrążenie

Nürburgring a walka o tytuł

Nürburgring

Nico Mueller, Robin Frijns oraz Rene Rast są bardzo daleko z przodu przed innymi kierowcami w klasyfikacji kierowców. Pomiędzy tą trójką rozegra się walka o mistrzowski tytuł. Mimo to, walka o dalsze miejsca jest równie ciekawa. Kilku kierowców w tym Timo Glock oraz Loic Duval, walczy bowiem o czwarte miejsce w tabeli. Różnice są tam naprawdę niewielkie i wyścig w Nürburgu może mieć duży wpływ na sytuację w tabeli.

Scherer, Kubica i Newey muszą poprawić wyniki

Cała trójka debiutantów to naprawdę utalentowani utalentowani zawodnicy. Niestety do tej pory idzie im bardzo słabo. Kubica oraz Newey zdobyli na razie po punkcie. Z kolei Scherer raz za razem wplątuje się w różne incydenty na torze. Cała trójka musi się znacząco poprawić. W końcu za nami już połowa sezonu niemieckiej serii, a wyniki nie powalają. Trzeba wziąć się w garść.

Nürburgring

Rozpiska weekendu DTM:

Sobota, 1 sierpnia (Eleven Sports 1): 
10:00 Studio live
10:40 Kwalifikacje DTM
11:10 Studio live
13:10 Studio live
13:25 Wyścig DTM
14:35 Studio live

Niedziela, 2 sierpnia (Eleven Sports 1):
10:00 Studio live
10:10 Kwalifikacje DTM
11:40 Studio live
12:45 Studio live
13:25 Wyścig DTM 
14:35 Studio live

Nürburgring

Foto. materiały prasowe Audi Sport i BMW Motorsport

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *