Jak wiemy, nowe BMW M3, za sprawą swojego wyglądu, stało się dość kontrowersyjne. Tunerzy z niemieckiej firmy Manhart dołożyli starań, aby uczynić auto bardziej agresywnym.

Najnowsze wcielenie BMW M3 zadebiutowało już na europejskim rynku. Nie da się ukryć, że auto nie tylko nabrało sportowego charakteru, w porównaniu do cywilnej odmiany, ale również zostało całkowicie przeprojektowane. Odróżnić je możemy przede wszystkim po atrapie chłodnicy, która jest dużo większa od tej w zwykłej “trójce”. Grill jest dokładnie taki sam jak w najnowszej generacji serii 4. Jak przystało na firmę Manhart, główne zmiany kolorystyczne dodają kilka akcentów w odcieniach czerni i złota. Widać to przede wszystkim na kutych felgach oraz zestawie naklejek. Dostępnych jest również wiele elementów z surowego włókna węglowego. Są nimi maska, grill, tylny spoiler oraz dyfuzor. Końcówki wydechu są obecnie w fazie testów, ale prawdopodobnie wykonane zostaną one z karbonu.

BMW M3 Manhart

Pod maską M3 znajduje się sześciocylindrowa jednostka o pojemności 3 litrów legitymująca się mocą 480 koni mechanicznych oraz 510 koni mechanicznych dla wersji Competiton. Niemieccy tunerzy zdecydowali się na podwyższenie mocy o około 90 koni mechanicznych. Dzięki temu moc auta po modyfikacjach oscyluje w granicach 600 koni mechanicznych. Na tym zmiany mechaniczne się nie kończą. Aby poprawić jeszcze bardziej właściwości jezdne zamontowane zostały sprężyny obniżające firmy H&R. Wcześniej wspomniane kute felgi wyprodukowane zostały przez Concave One i mają wymiar 21 cali. Szerokość przednich opon wynosi 265mm, a tylnych 305mm. Opcjonalne felgi dostępne są we dwóch wzorach (zdjęcia powyżej).

BMW M3 Manhart

Tego typu modyfikacje, trzeba przyznać, że są nieco kontrowersyjne. Pewnym jest to, że będziemy wyróżniać się z tłumu, co dla znacznej grupy osób jest ważne. Firma na ten moment nie podaje ceny jaką trzeba będzie zapłacić za pakiet modyfikacji. Manhart nie mówi również, że na tym koniec. Prawdopodobnie w przyszłości stworzone zostaną kolejne programy, które jeszcze bardziej ulepszą samochód po względem mechanicznym. Jak przeczytać możemy na oficjalnej stronie firmy, na możliwość założenia pakietów do swoich aut klienci muszą zaczekać do końca obecnego roku.

Foto. materiały prasowe tunera

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *