Jorge Martin zwyciężył w kwalifikacjach do GP Doha. Drugie miejsce zajął Johaan Zarco, pierwszy rząd uzupełnił Maverick Vinales.

Jorge Martin w swoim drugim starcie w Klasie Królewskiej zwyciężył w kwalifikacjach. Po raz kolejny w Q1 ujrzeliśmy Joana Mira. W pierwszych minutach wyjechało dziesięciu zawodników. Pol Espargaro i Enea Bastianini pozostali w boksach. Po pierwszym okrążeniu w wykonaniu dziesiątki zawodników na pozycjach premiowanych awansem do Q2 mieliśmy Joana Mira i Brada Bindera. Zawodnik Suzuki poprawił się na następnym kółku i wskoczył na pierwsze miejsce. Na siedem i pół minuty przed końcem na torze pojawił się Enea Bastianini. Półtorej minuty po Włochu wyjechał Pol Espargaro. Zawodnik Repsol Hondy zaczął swoje pierwsze okrążenie dość niemrawo, Hiszpan wskoczył tylko na siódme miejsce. W ostatnich minutach zaczęła się bitwa o awans. Dobrze zaczął ją Danilo Petrucci, który awansował tuż za Joana Mira na drugie miejsce. Jednak chwilę później jak Filip z konopi wyskoczył nam Luca Marini i to on przejął drugie miejsce zawodnika KTM Tech3. Ostatecznie do Q2 awansowali Joan Mir i Miguel Oliveira. Mariniemu zabrakło ośmiu tysięcznych do wyjścia z pierwszej sesji. Tragicznie zaprezentował nam się Valentino Rossi – Włoch wystartuje jutro z przedostatniego pola.

Przebieg Q2

W Q2 po pierwszym okrążeniu na prowizorycznym Pole Position znalazł się Jorge Martin, jednak zaraz za nim był Fabio Quartararo i Aleix Espargaro w Aprili. Zawodnicy na finalną batalię o Pole Position wyruszyli na cztery minuty przed końcem. Pierwszy uderzył Vinales, który pojechał świetne kółko i pojawił się na prowizorycznym Pole Position na niecałe dwie minuty do końca. Hiszpan nie zwalniał tempa i jeszcze poprawił swój czas na następnym okrążeniu. Jednak pojawił się kolejny Filip z konopi, który przebił czas Vinalesa i był to Johann Zarco, który pierwszą połowę okrążenia miał nienajlepszą. Jednak te kwalifikacje należały do niego – Hiszpan pojechał znakomite okrążenie i zdobył swoje pierwsze Pole Position w MotoGP.

Jorge Martin

Tak więc z pierwszej linii ruszą dwa motocykle Pramac Ducati i Monster Yamaha Vinalesa. W drugim rzędzie znajdują się wściekli zawodnicy Mission Winnow Ducati i Fabio Quartararo. W trzeciej linii mamy trzech Hiszpanów – na siódmym miejscu Aleix Espargaro, a za nim Rins i Mir.

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *