Monster Energy Yamaha zaprezentowała swój skład i motocykl na sezon 2022. Zespół ma nadzieje na obronę tytułu mistrzowskiego.

Poprzedni sezon dla Monster Energy Yamaha był dość burzliwy, powodem było zamieszanie wokół Mavericka Vinalesa. Jednak mimo wszystko sezon był całkiem udany. Fabio Quartararo zwyciężył cztery razy i nie popełniał błędów jak jego rywale, dzięki czemu zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski. W klasyfikacji konstruktorów byli gorsi tylko od Ducati. Tak samo było w klasyfikacji zespołów. Mogłoby być lepiej, gdyby nie zachowanie Vinalesa i kontuzja Franco Morbidelliego, który praktycznie cały sezon musiał spisać na straty.

Zeszłoroczny tytuł Fabia był czymś wyjątkowym dla nas, a także idealną formą podziękowania Monster Energy Company za ciągłe wsparcie i wiarę w nasz zespół. W tym roku wkraczamy w dziesiąty rok z Monster Energy jako naszym sponsorem i czwarty sezon z nimi jako naszym sponsorem tytularnym. Są w pełni oddani sportom motorowym, a nasz silny globalny sojusz sprawia, że nasze marki są natychmiast połączone. Zdobycie tytułu w 2021 roku z Monster Energy jako sponsorem tytularnym było absolutnym punktem kulminacyjnym naszej dotychczasowej udanej współpracy.

Lin Jarvis

Zespół jak i zawodnicy nie spoczywają na laurach. Będą chcieli dać z siebie wszystko.

Na pewno dużo będzie chciał udowodnić Franco Morbidelli, który poprzedni rok zakończył tak naprawdę po wyścigu w Jerez. Kontuzja kolana okazała się zbyt poważna. Włoch musiał przejść operację, a następnie dojść do siebie. Mistrz Świata w kategorii Moto2 i Wicemistrz Świata MotoGP z sezonu 2020 został po odejściu Vinalesa awansowany do zespołu Monster Energy Yamaha na ostatnie 5 rund, jednak Włoch zdobył tylko siedem punktów.

Monster Energy Yamaha

W zeszłym roku chodziło o pokazanie siły psychicznej podczas pracy nad poprawą mojej siły fizycznej. Nie było łatwo wrócić po operacji kolana, ale praca, którą wykonałem w zeszłym roku, będzie dla mnie korzystna na początku tego sezonu. Mamy już pewne dane do pracy, a ja już znam motocykl i zespół. Zawsze miałem dobre przeczucia na Yamasze, ale to M1 jest tak gładkie. Nie mogę się doczekać, aby zacząć jeździć na tegorocznej maszynie, teraz gdy moje kolano jest w lepszej kondycji. Jestem bardzo zainteresowany tym, jak będziemy się rozwijać. Z niecierpliwością czekam również na ponowne zobaczenie całego zespołu na testach. Atmosfera w zespole była naprawdę miła w zeszłym roku, więc zobaczmy, jakie kroki możemy podjąć podczas zimowych testów.

Franco Morbidelli

Mistrz pragnie być jeszcze lepszy

Fabio Quartararo nie zamierza spoczywać na laurach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że konkurencja nie śpi, a także niektórzy zawodnicy wracają do pełni sił, jak chociażby Marc Marquez.

Zimowa przerwa była dość długa, ale jeśli mam być szczery, czuję, że cały czas byłem zajęty. Było wiele wydarzeń, w których mogłem uczestniczyć i oczywiście trening trwał normalnie – więc w sumie byłem dość zajęty, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jestem podekscytowany rozpoczęciem nowego sezonu i rozpoczęciem jazdy. Zdobyliśmy tytuł w zeszłym roku i to jest świetne. Nikt nigdy nie może mi tego odebrać, ale od pierwszego dnia jazdy nic z tego nie ma już znaczenia. Zeszłoroczne zwycięstwo za nami, musimy skupić się na tegorocznych mistrzostwach. W zeszłym roku nie przeprowadziliśmy prawie żadnych testów przedsezonowych z powodu pandemii. W tym roku mam już roczne doświadczenie z zespołem fabrycznym, więc wiemy jak dobrze ze sobą współpracować. Znamy nasze mocne strony i wiemy, gdzie możemy się poprawić, więc pomoże to podczas testów w Sepang i Mandalika.

Fabio Quartararo

Foto: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *