Redaktor | Fotograf

AC Schnitzer słynie z produkowania mocnych wersji BMW. Powodzeniem cieszą się zwłaszcza te oparte o modele z serii M. Tym razem tuner zaprezentował pakiet dla BMW M3. Moc znacznie zwiększono, jednak zmiany nie skończyły się na tym. M3 otrzymało także bardzo bogaty pakiet stylistyczny, który sprawia, że auto jest znacznie agresywniejsze.

BMW z serii M od zawsze kojarzą się ze sportem i świetnymi osiągami. Nic dziwnego, ponieważ faktycznie oferują bardzo dużo. Jednak wszystko da się poprawić. Wiedzą o tym tunerzy, którzy od lat posiadają bogatą ofertę pakietów stworzonych właśnie dla modeli z tej serii. AC Schnitzer jest jednym z najbardziej znanych. W ostatnim czasie tuner pokazał pakiety między innymi dla Serii 4 w wersji cabrio, czy dla Serii 1. Tym razem zaprezentował pakiet dla BMW M3. Poza podniesieniem mocy, tuner zaoferował także bardzo bogaty pakiet stylistyczny. Znacznie zwiększa on agresywność auta, które zyskuje dzięki niemu sporo sportowego charakteru.

Mocna propozycja od AC Schnitzer - oto BMW M3 o mocy aż 590 koni

Z zewnątrz pierwszym co rzuca się w oczy są felgi. Jest to specjalny wzór AC3 Lightweight Forged Wheels. Mają one rozmiar 20 cali i świetnie pasują do auta. Z tyłu M3 znalazł się także spoiler zaprojektowany przez AC Schnitzera. Wraz z przednim splitterem tworzy on pakiet aerodynamiczny, dzięki któremu M3 ma jeszcze większy docisk. Przy 200 kilometrach na godzinę wynosi on 60 kilogramów więcej niż w standardowej wersji. Zmieniono także tylny dyfuzor i dodano sporo czarnych elementów, które świetnie kontrastują z szarym kolorem egzemplarza ze zdjęć. M3 można także obniżyć o 15-20 milimetrów dzięki opcjonalnemu sportowemu zawieszeniu. Na szczęście według tunera nie jest ono nadmiernie sztywne.

Mocna propozycja od AC Schnitzer - oto BMW M3 o mocy aż 590 koni

Tuner zmienił także sporo pod maską. Moc 3-litrowej jednostki wzrosła o aż 80 koni, dzięki czemu M3 produkuje teraz 590 koni mechanicznych. Moment obrotowy wzrósł z poziomu 650 niutonometrów do 750 niutonometrów. AC Schnitzer zmodyfikował także układ wydechowy, dzięki czemu auto nabrało charakteru i brzmi jeszcze lepiej. We wnętrzu auta zmian jest nieco mniej. AC Schnitzer zmodyfikował kierownicę, a także dodał kilka sportowych akcentów, takich jak większe manetki do zmiany biegów.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *