Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Po odejściu Aston Martina jest wolne miejsce i Mercedes mógłby dołączyć do oficjalnej stawki, ale za to dołącza do DTM Trophy, czyli podserii juniorów

Nie będę ukrywał, że bardzo chciałbym żeby ten scenariusz wyglądał tak, jak zapewne o tym pomyśleliście. Szczególnie teraz, kiedy jesteśmy tuż po ogłoszeniu przez R-Motorsport wycofaniu się Astona Martina z DTM. Ale niestety, Mercedes do głównej serii DTM nie powraca i nie wiadomo czy ten powrót w ogóle kiedyś nastąpi. Jedyne czym się możemy zadowolić, to uczestnictwem prywatnego zespołu wystawiającego model AMG GT w towarzyszącej serii DTM Trophy.

Niemiecki zespół Leipert Motorsport ma wystawić dwa wspomniane wcześniej samochodu Mercedesa. Tym samym są drugim po Team GT oficjalnie potwierdzonym zespołem, który będzie uczestniczył w inauguracyjnym sezonie serii towarzyszącej DTM Trophy.

„Nasze zaangażowanie w DTM Trophy jest idealnym dodatkiem do naszego klienckiego sportowego portfolio. Od lat jesteśmy reprezentowani w różnych seriach wyścigowych i świętowaliśmy liczne sukcesy – dlatego cieszymy się, że ścigamy się w serii towarzyszącej DTM. Zainteresowanie rynkiem kierowców jest znaczne i wkrótce ogłosimy skład naszych dwóch samochodów ”.

mówił szef zespołu, Marcel Leipert,

Ekipa z położonej tuż przy Mönchengladbach miejscowości Wegberg na pewno wniesie sporo doświadczenia i zwiększy poziom stawki DTM Trophy. W tych samych pojazdach rok temu udało im się zdobyć mistrzostwo w Mercedes-AMG Customer Racing Championship, dzięki czemu nie powinni mieć problemów związanych ze znajomością pojazdu.

Mercedes

Sytuację podobnie jak w przypadku przyłączenia się do rywalizacji zespołu Team GT nie zapomniał skomentować Frederic Elsner, Event Director w ITR, firmy która jest organizatorem serii DTM: „Leipert Motorsport to niezwykle doświadczona i profesjonalna ekipa, której zaangażowanie znacznie podnosi poziom tegorocznego DTM Trophy. Zarówno w wyścigach wytrzymałościowych jak i sprinterskich Leipert odniósł wiele sukcesów – i wygląda na to, że będą chcieli to kontynuować w 2020 roku. A dla fanów spektakularne brzmienie 4-litrowych silników V8 Mercedes-AMG będzie szczególnie atrakcyjne ”.

Mimo że zespół Leipert Motorsport jest dopiero drugim oficjalnie potwierdzonym zespołem na inauguracyjny sezon DTM Trophy, już teraz wraz z Team GT zwiastuje dobry początek i wysoki poziom tej debiutującej towarzyszącej serii. Natomiast nam w tym momencie pozostaje mieć nadzieję, że seria-matka po ostatnich problemach związanych z odejściem Astona Martina uratuje sytuację na sezon 2020.

Foto. materiały prasowe DTM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *