Redaktor | Fotograf

Odmiany Coupe i Cabrio elektrycznego modelu Mercedesa nie powstaną. Powodem jest brak zainteresowania klientów tymi modelami.

Historia luksusowych odmian Coupe i Cabrio Mercedesa jest niemal równie długa co historia całej marki. Teraz jednak nadchodzi zmierzch rzeczy, do których byliśmy przyzwyczajeni. Nadchodzi nowa rewolucja w świecie motoryzacji, która zmieni wiele w naszym życiu. W ostatnim czasie, niemiecka marka przyzwyczaiła nas do niespodziewanych zmian, takich jak C63 z dwulitrowym silnikiem, czy odejście od odmiany Coupe i Cabrio w nowej generacji klasy S. Jest to oczywiście podyktowane nowymi trendami. Nie ma już po prostu miejsca na rynku dla takich samochodów.

Mercedes EQS Coupe i Cabrio

Nie powinno więc nikogo dziwić, że również elektryczny flagowy model Mercedesa, czyli EQS będzie oferowany jedynie, jako limuzyna. Niemcy stawiają na sprawdzone wersje, które są najbardziej uniwersalne i dobrze się sprzedadzą. Szef oddziału designerskiego Mercedesa, Gordon Wagener, potwierdził, że pozostałe odmiany, które mogłyby dołączyć do oferty, a więc coupe i cabrio nigdy nie ujrzą światła dziennego. Ponadto stwierdził on, że na rynku będzie pojawiać się coraz mniej odmian coupe i cabrio.

Mercedes EQS Coupe i Cabrio

Mają one stanowić jedynie 15 procent rynku, co nie przekłada się na duży zysk z ich oferowania. Do tej pory, Mercedes oferował odmiany Coupe praktycznie każdego modelu, a teraz będzie musiał od tego odejść. Według Wagnera, w niedalekiej przyszłości ponad połowę rynku samochodów będą tworzyć SUV’y, a jedynie 30% sedany. Spowoduje to coraz mniejsze skupienie się na segmencie limuzyn.

Mercedes EQS Coupe i Cabrio

Niestety, musimy odzwyczaić się od ciekawych odmian modeli Mercedesa. Możliwe jednak, że w przyszłości to SUV’y będą oferowane w większej ilości wersji nadwoziowych. Rynek w końcu pokazał, że jest miejsce nawet na SUV’y w wersjach Cabrio czy Coupe. Jaką drogą pójdzie Mercedes? Do końca jeszcze nie wiadomo, jednak bez wątpienia niemiecki producent będzie starał się podążać za najnowszymi trendami, tak jak to robił do tej pory. Rozwój samochodów elektrycznych powinien jeszcze przyspieszyć tempo zmian.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *