Redaktor | Fotograf

Odmiany kombi na pierwszy rzut oka wydają się nudne. Jednak producenci od wielu lat udowadniają nam, że nie musi tak być. Jeśli komuś mimo wszystko nie wystarczają osiągi takich modeli jak RS6, czy C63 S, może zwrócić się do tunerów. W tym przypadku Manhart zadbał o to, aby C-Klasa w jego wydaniu była odpowiednio mocna i ostentacyjna. Trzeba przyznać, że faktycznie, zwraca na siebie uwagę.

Mercedes-AMG C63 S to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych modeli w swojej klasie. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest oferowany w praktycznie każdej wersji nadwoziowej, również kombi. Jednak jeśli komuś nie wystarcza sportowa, acz nieco skromna stylistyka Mercedesa, może się zwrócić między innymi do Manharta. Ten właśnie zaprezentował swoją propozycję tuningu kombi. Zmiany obejmują zarówno stylistykę, jak i stronę techniczną. Na sam koniec produkcji modelu, wzmocniono silnik V8, który niedługo niestety zniknie z oferty Klasy C. Jego miejsce zajmie napęd hybrydowy.

Mercedes C63 S od Manharta zwraca na siebie uwagę nawet w kombi

Jednak póki co zostańmy przy tym, co oferuje Manhart. Już na pierwszy rzut oka widać, z jakim tunerem mamy do czynienia. Jak zwykle, auto jest czarne, a także wyposażone w złote akcenty. Przede wszystkim jest to pas na karoserii, a także kilka naklejek. Felgi są teraz większe, a także mają dobrze pasujący do C63 S wzór Concave One. Te kilka małych detali sprawia, że C-Klasa nabrała sporo charakteru. Bazą był oczywiście egzemplarz po liftingu, dzięki czemu już w standardzie z przodu znajduje się grill w stylu Panamericana. Niestety, Manhart nie zmodyfikował wnętrza C63 S.

Mercedes C63 S od Manharta zwraca na siebie uwagę nawet w kombi

Nieco więcej dzieje się w kwestii technicznej. Manhart oznaczył swój pakiet do Klasy C jako CR 700. Mocy jest jednak trochę więcej, bo aż 722 konie. Maksymalny moment obrotowy to 920 niutonometrów. Wraz z napędem na tył sprawi to, że z pewnością C63 S będzie gubiło trakcję, jednak gdy już ją złapie, będzie naprawdę szybkie. Przyspieszenie od 100 do 200 kilometrów na godzinę zajmuje jedynie 5,5 sekundy. Ceny nie są znane, jednak z pewnością nie będzie tanio.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *