Redaktor | Fotograf

Segment samochodów supersportowych rządzi się swoimi prawami. Jednym z jego przedstawicieli jest Mercedes-AMG GT, który występuje w wielu wersjach. Przez wiele lat, najmocniejszą był GT R, jednak w ostatnim czasie producent pokazał Black Series, które znacznie go odstawiło. G-Power ma ciekawy pakiet dla posiadaczy wersji GT R, którzy chcą wyrównać tę różnicę mocy.

Mercedes-AMG GT R przez wiele lat był najmocniejszą odmianą tego modelu. Oczywiście nie jest to już aktualne, ponieważ niemiecki producent wprowadził do oferty długo wyczekiwaną wersję Black Series. W przypadku, gdy dany posiadacz GT R nie chce wybierać się do salonu po limitowanego i piekielnie drogiego Black Seriesa, może skierować się firmie G-Power. Znany niemiecki tuner wprowadził do oferty pakiet, który pozwoli posiadaczom fabrycznie słabszej wersji znacznie zwiększyć moc, dzięki czemu będą zadowoleni. Lista zmian nie kończy się jednak na modyfikacjach samego silnika.

Mercedes-AMG GT R od G-Power - moc jak w wersji Black Series

Pakiet jest przede wszystkim techniczny i związany z samym silnikiem Mercedesa. Propozycja od G-Power rozwija aż 800 koni mechanicznych. To o 80 więcej niż Black Series. Tuner skupił się na modyfikacjach oprogramowania, turbosprężarek, a także wydechu. Pojawił się także nowy dolot i filtry powietrza. Tuner pokusił się także o zamontowanie kutych tłoków. Są to główne zmiany, które pozwoliły na znaczny przyrost mocy. G-Power zadbał także o modyfikację skrzyni biegów, która ma poradzić sobie ze znacznie większą mocą.

Niestety, tuner nie zdradził jak bardzo zmieniły się osiągi. Można się jednak spodziewać znacznej poprawy zwłaszcza w przypadku czasów przyspieszeń przy większych prędkościach. W przypadku modelu Black Series przyspieszenie do setki zajmuje 3,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 325 kilometrów na godzinę. Tutaj można spodziewać się podobnego wyniku. Oczywiście, jak na taki zakres modyfikacji i renomę tunera tanio nie będzie. G-Power wycenia swój pakiet na 45 tysięcy euro. Tuner oferuje także swoje felgi, a także inne elementy do tego modelu, jeśli ktoś szuka modyfikacji stylistycznych.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *