Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów designu Mercedesa jest tzw. “Grill Panamericana”. Wyróżnia się z szerokimi, pionowymi belkami, co nadaje samochodowi charakterystyczny wygląd. Teraz okazuje się, że fani marki chcą go montować w starszych modelach.

Użytkownicy Mercedesów AMG CLA 45 zaczęli modyfikować swoje pojazdy, aby nadać im ten charakterystyczny wygląd. Wideo zamieszczone przez użytkownika Instagrama o nazwie “AMG 45 Addicts” pokazuje kilka przykładów takich modyfikacji. Widać na nim, że wielu właścicieli zdecydowało się na wymianę oryginalnej atrapy chłodnicy na nową, zawierającą “Grill Panamericana”. Niektórzy zdecydowali się również na dodanie klamek w kolorze czarnym lub dodatkowe nakładki na lusterka boczne.

Grill Panamericana podbija stare Mercedesy - hit czy kit?
Źródło: Rohanawheels

Niektóre osoby krytykują ten trend, twierdząc, że taki element powinien być zarezerwowany tylko dla najnowszych modeli. Jednak wielu fanów marki uważa, że to sposób na odświeżenie starszych modeli. Co ciekawe, nie tylko Mercedes AMG 45 jest celem takich modyfikacji. Na przykład, firma Prior Design oferuje “Grill Panamericana” do starszych modeli Mercedesa, takich jak C-klasa i E-klasa. Czy takie rozwiązanie można uznać za udany tuning czy jednak jest to przejaw kiczu i wieśniactwa? To już każdy musi ocenić we własnym zakresie.

Grill Panamericana podbija stare Mercedesy - hit czy kit?

Jednym z powodów popularności “Grill Panamericana” jest to, że jest ona standardowym elementem designu w najnowszych modelach Mercedesa-AMG. Jest ona między innymi dostępna w modelach AMG GT, CLA 45, GLA 45, a także najnowszym modelu AMG A45. Czy warto zdecydować się na taką modyfikację? To kwestia gustu, a sam koszt modyfikacji nie jest duży. Na Allegro znajdziemy 1500 ofert Panamericany prawdopodobnie do wszystkich dostępnych modeli Mercedesa. Koszt to około 500-600 zł. Znajdą się oferty nawet za 300 zł, ale również za 12 tysięcy. Wszystko zależy czy chcemy mieć również radar, który jest ukryty w atrapie chłodnicy w niektórych modelach.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *