Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Przecieki nikogo w zasadzie nie dziwią, ale gdy wypływają na oficjalnych stronach staje się to co najmniej podejrzane, czy nie jest to jednak zabieg marketingowy? Mercedes szczególnie sobie go upodobał

Niedawno Mercedes pokazał model CLA 35 AMG w Nowym Jorku. Pod maskę trafił 2-litrowy silnik o mocy 306 koni i od razu było wiadomo, że model CLA będzie występował w tych samych wariantach co A klasa, czyli A 35, A 45 i A 45s. Dotychczas wszystko pozostawało tajemnicą i nikt najmocniejszych wariantów nie widział, więc pozostawały one tajemnicą. Bywa jednak tak, że blisko premiery niektóre informacje lubią wyciekać. Mimo wszystko tutaj mamy do czynienia z dosyć nietypową sytuacją, bo Mercedes sam się wyłożył i pokazał światu to co miało pozostać zagadką jeszcze przez najbliższe tygodnie.

W konfiguratorze pojawiła się odmiana A 35, która oficjalnie swoją premierę już miała i można ją zamawiać. Jednak na stronie pojawił się mały błąd i chcąc uzyskać więcej informacji o pakiecie Night pokazywało się drugie okienko ze zdjęciem CLA 45s w kolorze szarym. Widać każdy detal, więc w zasadzie Mercedes nie ma już po co stosować kamuflażu na swoich samochodach.

Wizualnie wielkich różnic nie ma między CLA 35 a CLA 45 czy CLA 45s. Są to raczej drobne detale jak kształt wlotów powietrza czy przemodelowany dyfuzor. Największa różnica zachodzi pod maską i to wszystkich interesuje. Do najmocniejszej odmiany z literą S w nazwie trafi silnik 2-litrowy ten sam co w pozostałych wariantach, ale będzie on generował aż 416 KM przekazywanych na wszystkie koła. Słabsza wersja 45 będzie miała 383 KM i tutaj również możemy spodziewać się napędu 4Matic. Każda odmiana AMG oferuje tryb z możliwością przekazania większości napędu na tył, co pozwoli zarzucić tyłem i pobawić się samochodem.

Premiera CLA 45 i 45s ma odbyć się za kilka miesięcy, najprawdopodobniej we Frankfurcie. Cena wariantu AMG 35 startuje w Wielkiej Brytanii od £38,000, co w Polsce daje kwotę bliską 200 000 złotych w wolnym przeliczeniu. Za warianty mocniejsze spokojnie przyjdzie zapłacić blisko 300 000 złotych po wybraniu kilku opcji w konfiguratorze. Sprzedaż AMG 35 rusza w sierpniu tego roku.

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC

Foto. Auto Bild oraz materiały prasowe Mercedes

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *