Redaktor | Fotograf

Producenci uwielbiają świętować różne rocznice. Niezależnie od tego, czy są to urodziny całej marki czy danego modelu, jest to okazja do stworzenia specjalnej wersji. Tak jest również w przypadku Mercedesa, który w tym roku świętuje 55 lecie istnienia AMG, czyli specjalnej linii sportowych modeli. Pakiet, który trafia do modeli AMG nazywa się Edition 55 i jest jedynie stylistyczny.

AMG – te litery zna każdy fan motoryzacji. Sportowy oddział Mercedesa świętuje w tym roku 55 urodziny. Niemcy uznali, że jest to świetna okazja, by pokazać specjalne odmiany kilku swoich modeli, dla uczczenia rocznicy. Tym razem przyszła kolej na Klasę A i CLA w topowej odmianie 45. Odmianę Edition 55 otrzymały już słabsze wersje 35 AMG. Tak jak i w przypadku słabszego wariantu, pakiet w 45 AMG ogranicza się do zmian stylistycznych. Niestety, wszystkie kwestie techniczne tych wersji pozostały bez zmian.

Mercedes-AMG A45 i CLA45 otrzymują pakiet stylistyczny Edition 55

Z zewnątrz, Edition 55 wyróżnia się Pakietem Aerodynamicznym AMG, który otrzymujemy w standardzie. Aby podkreślić sportowy charakter A45 i CLA45, oba modele otrzymują także rozszerzony Pakiet Night. Dzięki temu ramki w drzwiach są czarne, podobnie jak grill panamericana i oznaczenia producenta. Do wyboru są dwa lakiery: Cosmos Black Metallic oraz Digital White Metallic. Koła mają standardowy wzór AMG, jednak wyróżniają się kolorem Titanium Grey i napisami Edition 55 na atrapie centralnej śruby. Na drzwiach pojawia się także specjalna naklejka, wskazująca z jaką odmianą mamy do czynienia.

Mercedes-AMG A45 i CLA45 otrzymują pakiet stylistyczny Edition 55

We wnętrzu, podobnie jak w A35 Edition 55, witają nas czerwone skóry. Znajdziemy tu także wiele oznaczeń “55”, m.in. na kierownicy czy dywanikach. Pakiet Edition 55 będzie dostępny zarówno do wersji 45, jak i 45S. Niestety, tanio nie będzie. Za pakiet stylistyczny trzeba będzie zapłacić około 14 tysięcy euro, co nie jest małą ceną patrząc na zakres zmian. Edition 55 pozostanie w ofercie wybranych modeli AMG do grudnia. Możliwe, że pojawi się także dla kolejnych wersji.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *