Mercedes-AMG A45 i CLA45 otrzymują pakiet stylistyczny Edition 55

Producenci uwielbiają świętować różne rocznice. Niezależnie od tego, czy są to urodziny całej marki czy danego modelu, jest to okazja do stworzenia specjalnej wersji. Tak jest również w przypadku Mercedesa, który w tym roku świętuje 55 lecie istnienia AMG, czyli specjalnej linii sportowych modeli. Pakiet, który trafia do modeli AMG nazywa się Edition 55 i jest jedynie stylistyczny.

AMG – te litery zna każdy fan motoryzacji. Sportowy oddział Mercedesa świętuje w tym roku 55 urodziny. Niemcy uznali, że jest to świetna okazja, by pokazać specjalne odmiany kilku swoich modeli, dla uczczenia rocznicy. Tym razem przyszła kolej na Klasę A i CLA w topowej odmianie 45. Odmianę Edition 55 otrzymały już słabsze wersje 35 AMG. Tak jak i w przypadku słabszego wariantu, pakiet w 45 AMG ogranicza się do zmian stylistycznych. Niestety, wszystkie kwestie techniczne tych wersji pozostały bez zmian.

Mercedes-AMG A45 i CLA45 otrzymują pakiet stylistyczny Edition 55

Z zewnątrz, Edition 55 wyróżnia się Pakietem Aerodynamicznym AMG, który otrzymujemy w standardzie. Aby podkreślić sportowy charakter A45 i CLA45, oba modele otrzymują także rozszerzony Pakiet Night. Dzięki temu ramki w drzwiach są czarne, podobnie jak grill panamericana i oznaczenia producenta. Do wyboru są dwa lakiery: Cosmos Black Metallic oraz Digital White Metallic. Koła mają standardowy wzór AMG, jednak wyróżniają się kolorem Titanium Grey i napisami Edition 55 na atrapie centralnej śruby. Na drzwiach pojawia się także specjalna naklejka, wskazująca z jaką odmianą mamy do czynienia.

Mercedes-AMG A45 i CLA45 otrzymują pakiet stylistyczny Edition 55

We wnętrzu, podobnie jak w A35 Edition 55, witają nas czerwone skóry. Znajdziemy tu także wiele oznaczeń “55”, m.in. na kierownicy czy dywanikach. Pakiet Edition 55 będzie dostępny zarówno do wersji 45, jak i 45S. Niestety, tanio nie będzie. Za pakiet stylistyczny trzeba będzie zapłacić około 14 tysięcy euro, co nie jest małą ceną patrząc na zakres zmian. Edition 55 pozostanie w ofercie wybranych modeli AMG do grudnia. Możliwe, że pojawi się także dla kolejnych wersji.

Foto. materiały prasowe producenta