Max Verstappen podpisał nowy kontrakt z ekipą Red Bulla do 2028 roku. Według holenderskich mediów mistrz świata ma zarabiać 50 milionów euro.

Max Verstappen jest jednym z największych talentów królowej sportów motorowych, o ile nie największym talentem, jakim ten świat widział. W grudniu Holender świętował swój pierwszy tytuł w Abu Zabi, a teraz podpisał nowy kontrakt opiewający na 50 milionów euro. Wszystko jest spowodowane sukcesem Maxa, ale też aklimatyzacją w zespole. Max zostanie na kolejne 5 lat z ekipą z Milton Keynes. Ta oferta kontraktowa postawi go na równi płacowo z siedmiokrotnym mistrzem świata Lewisem Hamiltonem, któremu kontrakt kończy się w 2023 roku. Obecny kontrakt Maxa również kończy się pod koniec 2023 roku, ale wiadomo, że obie strony są zainteresowane przedłużeniem współpracy. Po triumfie rok temu powiedział, że może zostać w Red Bullu przez następne 10-15 lat, co oznacza, że więź między Red Bullem, a zawodnikiem jest nie do rozerwania.

Max Verstappen Red Bull

Myślę, że wiedzą, że ich kocham. Mam nadzieję, że możemy to robić razem przez 10-15 lat. Nie ma powodu by zmieniać ekipę. Chcę zostać z nimi do końca życia. Mam nadzieję, że mi pozwolą, ale tak, to szaleństwo. Jestem bardzo szczęśliwy tak samo, jak Christian, ale też i Helmut. Ufali mi, jak przyszedłem do ekipy w 2016 roku. Naszym celem było oczywiście wygranie mistrzostwa i teraz to zrobiliśmy, dzięki ciężkiej i rzetelnej pracy.

Max Verstappen, Red Bull Racing

Max dołączył do ekipy Red Bulla podczas GP Hiszpanii w 2016 roku. Zamienił zdegradowanego do Toro Rosso Daniila Kvyata. Jego debiut w seniorskim zespole Red Bulla był znakomity. Gdy dwa bolidy Mercedesa wyrzuciły się z rywalizacji to Holender to wykorzystał w doskonały sposób i został najmłodszym zwycięzcą wyścigu Formuły 1 w wieku 18 lat. Później dołożył aż 59 miejsc na podium, w tym 19 zwycięstw, ale też 13 Pole Position.

Max Verstappen Red Bull

foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *