Redaktor | Fotograf

Ferrari F8 Spider to jeden z najlepiej wyglądających supersamochodów. Jego osiągi również stoją na wysokim poziomie. Jednak jeśli komuś to nie wystarcza, a wręcz lubi przesadę, może wybrać ofertę Mansory. Ich najnowsze dzieło, czyli F8XX z otwartym dachem ocieka ostentacyjnością. Poza tym, tuner podkręcił także moc modelu Ferrari.

Mansory słynie z odważnych projektów, to wiadomo nie od dziś. Poprzednie auta stuningowane przez tego producenta znalazły sporo klientów, a także sporo fanów takiego designu. Tuner ma na swoim koncie modyfikacje wielu marek, w tym egzotycznych, takich jak Ferrari. Jednak nawet znając Mansory, model F8XX jest dość dużą niespodzianką. Jego stylistyka z pewnością sprawi, że każdy obejrzy się za nim na ulicy, a auto nie znudzi się szybko właścicielowi. Jednak to nie koniec zmian. Mansory wzięło się także za moc Ferrari F8 Spider, która już seryjnie jest spora.

Mansory F8XX, czyli Ferrari F8 Spider po bardzo obszernym tuningu

Zacznijmy jednak od stylistyki. Egzemplarz ze zdjęć wyposażono w kultowy już lakier satynowy British Racing Green. Dla kontrastu, Mansory dodało sporo kontrastujących żółtych naklejek. Na aucie pojawiła się także masa włókna węglowego. Wykonano z niego między innymi dokładki zderzaków, wloty powietrza, czy dyfuzor. Ten ostatni jest ogromny, a także funkcjonalny. Z tyłu pojawił się także pokaźny spoiler. Wszystkiego dopełniają felgi w rozmiarze 21 cali z przodu i 22 cali z tyłu. Jednak to jeszcze nie koniec. Aby podkreślić kontrasty w tym samochodzie, całe wnętrze również jest zielone. Dodatki w środku także są żółte, a część elementów jest z włókna węglowego.

Mansory F8XX, czyli Ferrari F8 Spider po bardzo obszernym tuningu

Równie imponująco prezentuje się moc Ferrari od Mansory. F8XX rozwija moc 892 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy wynosi 980 niutonometrów. Oznacza to przyrost na poziomie odpowiednio 172 koni i 220 niutonometrów. Mansory udało się to osiągnąć dzięki zmianie turbosprężarek, a także modyfikacji układu wydechowego. Niestety, tuner nie zdradził, jak zmieniły się osiągi modelu. Podobnie jest jednak z ceną. Można jednak oczekiwać, że tanio nie będzie.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *