Redaktor | Fotograf

Mansory jest jednym z najbardziej znanych tunerów na świecie. Jednak zdanie fanów motoryzacji na jego temat jest dość mocno spolaryzowane, ponieważ producent słynie z kontrowersyjnych projektów. W tym przypadku, pakiet tuningowy jest dość skromny. Mansory stworzyło go dla bardzo wyjątkowego samochodu, czyli Ferrari Monza SP2, w jeszcze bardziej wyjątkowej ilości. Tylko jeden klient będzie się cieszył z Monzy od tego tunera.

Dla wielu fanów motoryzacji i nie tylko, Ferrari jest szczytem marzeń. Wyjątkowość tej marki wynika głównie z długiej historii, a także prestiżu i wyjątkowości. Jednak jeśli komuś nie wystarcza “zwykłe” Ferrari, włoski producent od czasu do czasu pokazuje ściśle limitowane modele. Jednym z nich jest Monza SP2, która powstała w ilości zaledwie kilkuset sztuk. Jednak jeśli ktoś chce poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo, może zwrócić się do Mansory. Tuner stworzył pakiet dla tego modelu Ferrari, który trafi tylko do jednego klienta. Tym razem nie jest on jednak aż tak ostentacyjny jak zazwyczaj.

Ferrari Monza SP2 od Mansory - dość skromnie jak na tego tunera

Z zewnątrz, głównym wyróżnikiem wersji od Mansory są nowe koła w rozmiarze 21/22 cali o dość unikatowym wzorze. Właściciel auta poprosił tunera o to, aby na aucie znalazło się sporo detali wykonanych w kontrastującym kolorze. Co ciekawe, jednym z takich elementów są końcówki wydechu, które otrzymały kontrastowe, czerwone wykończenie. Bardzo ciekawie jest w środku. Jeden fotel jest teraz czarny, a drugi czerwony. Szkoda, że pasy bezpieczeństwa również nie zostały wykonane w dwóch różnych kolorach. Całość prezentuje się świetnie, a auto zyskało na wyjątkowości.

Ferrari Monza SP2 od Mansory - dość skromnie jak na tego tunera

Mansory nie byłoby sobą, gdyby nie ruszyło także kwestii dotyczących silnika, a konkretnie wydechu. Dzięki modyfikacji tego ostatniego, a także dolotu, Monza SP2 brzmi znacznie lepiej, a także rozwija większą moc. Przyrost to konkretnie 40 koni i 20 niutonometrów. Niestety, Mansory nie zdradziło, jaki był koszt modyfikacji. Na pewno nie było jednak tanio. Monza po modyfikacjach to dzieło programu Mansory Bespoke, dzięki któremu właściciel może dowolnie skonfigurować samochód. Tuner zajmie się resztą, a limitem jest tylko wyobraźnia.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *