Lucas di Grassi wystąpi gościnnie w ostatnich dwóch rundach sezonu DTM, które odbędą się na Hockenheimringu i Norisringu.

Lucas di Grassi to były kierowca Formuły 1. Brazylijczyk występował w barwach zespołu Virgin Racing w sezonie 2010. Przez ostatnie siedem lat di Grassi ścigał się w Formule E w zespole Audi Abt Schaeffler. Niestety Audi po sezonie 2020/21 postanowiło się wycofać z Formuły E. Brazylijczyk w związku z tym znalazł zatrudnienie w ekipie Venturi na przyszły rok, jednak Audi chciało się odwdzięczyć za wieloletnią współpracę, tak więc di Grassi wystartuje gościnnie w DTM. Jego Audi R8 LMS z numerem 37 przywdzieje charakterystyczne barwy z sezonu 2016/17 w którym Brazylijczyk zdobył tytuł mistrzowski w Formule E. Kierowca z Sao Paulo zwyciężył dla Audi aż 12 razy w Formule E.

Długo zastanawialiśmy się, co możemy dać Lucasowi na pożegnanie i jak możemy jeszcze trochę przedłużyć naszą wspólną podróż. W ten sposób pojawił się szalony pomysł, aby umożliwić Lucasowi wyścig w DTM. Teraz Lucas wystąpi z nami aż w czterech zawodach.

Hans Jurgen Abt

Dla Brazylijczyka oba tory są dość dobrze znane. Na Hockenheimringu di Grassi występował w zespole Virgin Racing w sezonie 2010 podczas Grand Prix Niemiec, natomiast w 2016 kierowca z Sao Paulo wystąpił gościnnie na Norisringu za kierownicą Audi TT w Audi TT Cup. Warto dodać, że Brazylijczyk zwyciężył w tym wyścigu, a występująca w tych zawodach Gosia Rdest zajęła piąte miejsce.

Lucas di Grassi

Chcę podziękować ABT Motorsport, a także DTM za możliwość wystartowania w ostatnich dwóch rundach serii. Zawsze chciałem spróbować swoich sił w tej serii. Dziękuje ABT i moim partnerom za danie mi tej szansy. Samochód wygląda świetnie i nie mogę się doczekać wyścigów na Hockenheimringu i Norisringu.

Lucas di Grassi

Kierowca z Sao Paulo ma także doświadczenie z autami GT. W 2017 roku Brazylijczyk występował za kierownicą Audi R8 GT LMS w Pucharze Świata GT na torze ulicznym w Makau. Dodatkowo w latach 2012-2016 di Grassi jeździł w zespole Audi Sport Team Joest w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych. W 2014 roku Brazylijczyk razem z resztą swojej załogi zajęli drugie miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *