Lewis Hamilton

Lewis Hamilton stwierdził, że ewentualny powrót do srebrnego malowania Mercedesa nie będzie przeszkodą na drodze jego dążeń do różnorodności w sportach motorowych.

Przed opóźnionym startem sezonu 2020 Mercedes postanowił zmienić swoje dotychczasowe srebrne malowanie, zastępując je czarnym kolorem nawiązującym do ruchu Black Lives Matter. Podobnie jak w Formule 1, niemiecki producent zmienił swój schemat kolorystyczny również w Formule E. Jednak w lutym tego roku bolid używany w serii elektrycznych single-seaterów pokryto ponownie srebrnym kolorem, co może sugerować podobny krok także w przypadku F1. W sprawie możliwej zmiany wypowiedział się Lewis Hamilton, któremu kwestie dotyczące walki z rasizmem są szczególnie bliskie.

Lewis Hamilton

Triumfator 100 wyścigów Formuły 1 nie przewidywał, że inicjatywa Mercedesa związana z przemalowaniem auta na czarny kolor będzie długotrwałym przedsięwzięciem, kontynuowanym również w sezonie 2021. Zdaniem Brytyjczyka, powrót do srebrnego malowania nie będzie oznaczał, że producent ze Stuttgartu zaprzestanie działań na rzecz promowania różnorodności.

Oryginalnie są to Srebrne Strzały. Kiedy przed rokiem zapytałem [zespół] czy moglibyśmy przemalować bolid na czarno pod kątem symboliki i naszych zamiarów pójścia na przód w materii wsparcia, nie sądziłem, że potrwa to tak długo. Utrzymaliśmy to w następnym sezonie, co jest niesamowite. Jeśli nastąpi powrót [do starego malowania], będzie to fajna zmiana. To nie zniechęci nas do wewnętrznych zmian, gdyż nadal naciskamy na różnorodność i pracujemy nad tym ze wszystkimi naszymi partnerami. Kiedyś podczas dnia z UBS przyszły do nas dzieciaki i próbowaliśmy zainspirować następną generację inżynierów z różnych środowisk.

Lewis Hamilton
Hamilton świętujący zwycięstwo w Grand Prix Rosji

Siedmiokrotny mistrz świata często zabiera głos w tematach społeczno-politycznych, publikując swoje opinie w mediach społecznościowych. Działania zwycięzcy ostatniego Grand Prix Rosji w sprawach pozasportowych wykraczają również poza świat wirtualny. W zeszłym roku kierowca Mercedesa powołał komisję mającą na celu walkę z rasizmem, promocję różnorodności i niwelowanie różnic kulturowych. Z kolei podczas ubiegłorocznej eliminacji na torze Mugello Brytyjczyk zaprezentował się podczas dekoracji w koszulce wzywającej do ukarania amerykańskich policjantów, którzy śmiertelnie postrzelili czarnoskórą Breonnę Taylor w marcu 2020 roku.

Foto. Mercedes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *