Hulkenberg i Brawn

Nico Hulkenberg ponownie pojedzie w miejsce Sergio Pereza. Meksykanin ma za sobą pozytywny test na COVID-19 i czeka go kolejna przerwa od ścigania.

Sergio Perez w czwartek skończył tygodniową izolatkę i zgodnie z wytycznymi angielskiej służby zdrowia i byłby testowany, aby sprawdzić, czy może wrócić do kokpitu po opuszczeniu Grand Prix Wielkiej Brytanii. Niestety kierowca z Guadalajary został zbadany i ponownie wynik testu był pozytywny. Na ratunek przychodzi Nico Hulkenberg, który zastąpi po raz drugi zastąpi Checo Pereza. W rezultacie „będzie kontynuował samoizolację zgodnie z wytycznymi angielskiej służby zdrowia oraz protokołami zarówno FIA, jak i Formuły 1”.  Zespół dodał, że „czuje się dobrze i wraca do zdrowia”.

Hulkenberg

Oznacza to, że Hulkenberg, który spełnił wymagania rywalizacji dla zespołu w ostatni weekend – po ośmiu miesiącach poza kokpitem – ale nie wystartował z powodu awarii silnika, pojedzie dla zespołu w ten weekend razem z Lance Strollem.

Zespół nie dał żadnych wskazówek co do perspektyw wyścigów Pereza w Hiszpanii w przyszły weekend. W ten sposób Hulkenberg otrzyma drugą okazję do ścigania się w RP20 po tym, jak nie mógł wystartować w GP Wielkiej Brytanii, gdy problem ze sprzęgłem oznaczał, że zespół nie był w stanie uruchomić swojej jednostki napędowej w garażu.

Hulkenberg

„Jestem podekscytowany, że znów będę mógł jechać z zespołem na Silverstone. W zeszły weekend, będąc z dala od zespołu przez lata, był to prawdziwy krok w nieznane – i prowadzenie samochodu, którym nigdy nie jeździłem przed. W zeszłym tygodniu wiele się nauczyłem o RP20 i jestem gotowy pokazać moje doświadczenia w ten weekend. Ściganie się na tym samym torze sprawia, że ​​wszystko jest trochę łatwiejsze, a zespół wykonał świetną robotę, pomagając mi nabrać prędkości. Myślę, że w ten weekend możemy walczyć o punkty, co jest zdecydowanie moim celem. Chcę również życzyć Checo wszystkiego najlepszego i szybkiego powrotu do zdrowia”.

Nico Hulkenberg

fot. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *