Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Sprzedaż SUV’ów daje powody do dumy, a ich sportowe warianty z większą mocą, cieszą się naprawdę dużą popularnością, co pokazuje przykład Cupra Ateca

Po raz pierwszy nazwę Cupra usłyszeliśmy w 1999 roku, wraz z pojawieniem się topowego wariantu modelu Leon pierwszej generacji. Wtedy zaczęła się cała historia, która trwa aż do dzisiaj. Przez cały czas mogliśmy obserwować Cuprę jako najmocniejszy wariant Leona i w późniejszym czasie również Ibizy, ale w 2018 roku wszystko się zmieniło, bo wtedy właśnie Cupra stała się osobną marką. Pierwszym modelem spod znaku nowej marki była Ateca, która bazowała co prawda na samochodzie marki Seat i dzieliła z nią wiele elementów, ale w oficjalnej sprzedaży występowała jako Cupra Ateca. Teraz gama hiszpańskiego producenta znacznie się rozrosła, a Ateca na 2021 rok modelowy, przeszła małe zmiany.

Cupra Ateca

Informacje na temat odświeżonego modelu, który dzięki modyfikacją producenta w jeszcze większym stopniu wpasowuje się w obecną gamę modelową, poznaliśmy 2 miesiące temu. Jednak wtedy mieliśmy zdjęcia ze studia w nieco ograniczonej liczbie. Teraz Cupra pokazała pełną galerię zdjęć wraz z materiałem wideo, dzięki czemu możemy zapoznać się z samochodem na wielu płaszczyznach. Szczegółowo zmiany opisywaliśmy TUTAJ, więc nie będziemy tego powielać, ale w skrócie można powiedzieć, że facelifting dotyczył głównie przedniej części samochodu, czyli grilla oraz świateł. Dalsze elementy to tylko kosmetyka.

Cupra Ateca

Z aspektów technicznych warto zaznaczyć, że choć moc pozostała dalej taka sama (300 KM z 2.0 TSI) to poprawiono osiągi samochodu. Czas sprintu do setki wynosi 4,9 sekundy, czyli dokładnie o 0,3 sekundy lepiej niż w modelu sprzed liftingu. Prędkość maksymalna pozostała bez zmian i wynosi 250 km/h. W standardzie otrzymujemy zawieszenie DCC wraz z 6-cioma trybami jazdy (Normal, Sport, Cupra, Individual, Snow oraz Off-road). Na temat wrażeń z jazdy możecie przeczytać w naszym teście Cupra Ateca sprzed lifitngu, który znajdziecie TUTAJ, a odświeżony model ma pojawić się w salonach we wrześniu tego roku.

Materiał wideo

Pełna galeria zdjęć

« z 2 »

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *