Helmut Marko oznajmił, iż w przypadku braku porozumienia na linii Russell/Mercedes, Red Bull postara się o ściągnięcie Brytyjczyka do siebie.

Mercedes już od wielu miesięcy debatuje nad wyborem drugiego kierowcy na sezon 2022. Lewis Hamilton podpisał kontrakt z niemieckim zespołem, lecz ekipa Toto Wolffa nie potwierdziła jeszcze, kto będzie partnerem siedmiokrotnego mistrza świata w przyszłym roku. Valtteri Bottas nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Fin już w końcówce 2020 roku nie dawał sobie rady. Zawodnik z numerem 77 bardzo odstawał od Lewisa Hamiltona i często przegrywał batalię z Maxem Verstappenem, który podczas poprzedniej kampanii miał zdecydowanie wolniejszy bolid od Mercedesa.

Mercedes zdecydowanie musi się zastanowić nad wyborem drugiego kierowcy, ponieważ od 2019 roku ich „młody kierowca”, czyli George Russell, imponuje wszystkim w bardzo słabym Williamsie. Obecnie brytyjska ekipa jest przedostatnim zespołem w hierarchii, a George Russell ani razu w tym sezonie nie odpadł w Q1. Anglik nie zdobył jeszcze w barwach drużyny z Grove punktu. Z wyścigu na wyścig jednakże coraz bardziej zdaje się, że George jest w stanie czystym tempem zakończyć zawody w pierwszej dziesiątce.

George Russell

Helmut Marko został ostatnio zapytany właśnie o George’a Russella. Austriak jest zdania, że Brytyjczyk w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Mercedesa, lecz w przypadku braku porozumienia tych dwóch stron, Red Bull zacznie się zastanawiać nad ściągnięciem do siebie 23-latka.

Warto zastanawiać się nad Russellem, ponieważ każdemu imponuje jego forma w Williamsie. Niemożliwym zdaje się jednak to, że Mercedes porzuci współpracę z Georgem. Jeśli coś takiego by się zdarzyło, to zaczniemy się poważnie interesować młodym Brytyjczykiem.

Helmut Marko
Helmut Marko

George Russell od wielu lat jest członkiem rodziny Mercedesa. Ekipa Toto Wolffa wciąż czeka na ten idealny moment na ściągnięcie kierowcy Williamsa. Valtteri Bottas jest w bardzo słabej formie. Mercedes nie może sobie pozwolić na to, by tylko jeden zawodnik pchał zespół ku kolejnemu mistrzostwu konstruktorów. Czy Mercedes ściągnie Russella do swojej ekipy przed 2022? Wiele źródeł przekazuje nam doniesienia, iż kontrakt dla 23-letniego zawodnika może zostać oficjalnie ujawniony już na Silverstone. Być może więc na oficjalne informacje będziemy musieli czekać nie więcej niż kilka dni.

Foto. Daimler; Red Bull Content Pool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *