Helmut Marko

Sezon F1 już się zakończył, lecz wciąż nie znamy obsady Red Bulla. Helmut Marko zapowiedział, że decyzja zostanie ogłoszona przed świętami.

Przed Red Bullem bardzo ważna decyzja. Alex Albon nie dostarcza tylu punktów, ile oczekuje się od kierowcy zespołu z Milton Keynes, a do tego regularnie pozostawiał Maxa Verstappena samego w konfrontacji z Mercedesami. Ostatnie wyścigu w wykonaniu Taja dały jednak nadzieję, że może on wejść na poziom, który się od niego oczekuje, więc jest szansa, iż uratował w ten sposób swoją gorącą posadę. Albon szczególnie dobrze pojechał w Abu Dhabi. Kierowca Red Bulla szybko awansował na czwartą pozycję i niewiele zabrakło, by zagroził Lewisowi Hamiltonowi w walce o trzecie miejsce. Za wyścig na torze Yas Marina pochwalił go doradca czerwonych byków, Helmut Marko.

Helmut Marko

To był jeden z jego najlepszych wyścigów. Wciąż jednak musimy to na spokojnie przemyśleć i zadecydować przed świętami Bożego Narodzenia. Musimy przeanalizować wszystkie dane, mamy wiele rzeczy do zobaczenia.

Helmut Marko

Najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Taja jest Sergio Perez. Meksykanin w ostatnich trzech rundach sezonu przeszedł drogę z piekła do nieba i z powrotem. Najpierw awaria jednostki pozbawiła go podium w Bahrajnie, co zrekompensował sobie zwycięstwem podczas GP Sakhiru, lecz jego pożegnanie z Racing Point zostało przyćmione przez awarię nowego silnika już na ósmy okrążeniu wyścigu na Yas Marina. Pomimo tego Perez udowodnił, że jest znacznie lepszym kierowcą niż Albon. Ma na koncie tyle samo podiów w tym roku, a w tym jedno zwycięstwo, zajął wysoką, czwartą pozycję w klasyfikacji kierowców pomimo absencji podczas obu rund na Silverstone i niejednokrotnie pokazywał świetne umiejętności zarządzania oponami. Niedawno informację o tym, jakoby to Checo był bliżej fotela, podał ekspert Sky Sports, Ted Kravitz. Pojawiły się także zdjęcia rozmów dr. Helmuta Marko z Meksykaninem. Swoje przysłowiowe trzy grosze dorzucił także Christian Horner, szef Red Bulla.

Alex Albon

Od początku mówiliśmy, że mamy czas do końca roku i wtedy podejmiemy decyzję. Alex ma za sobą prawdopodobnie swój najlepszy weekend w tym sezonie, co z pewnością jest zachęcające dla niego, lecz musimy na to spojrzeć z perspektywy całego sezonu. Mamy mnóstwo danych ze wszystkich torów, na których się ścigaliśmy, więc usiądziemy do nich i wyciągniemy właściwe wnioski.

Helmut Marko

Foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *