Wyścigi na Interlagos zostaną na dłużej w Formule 1. Władze doszły do porozumienia i GP Sao Paulo będzie w kalendarzu do 2025 roku.

Słyszeliśmy wcześniej głosy, że GP Brazylii miało się przenieść z São Paolo do Rio de Janeiro na nowo wybudowany tor. Jednak nacisk organizacji wspierających środowisko i mieszkańców uniemożliwił budowę nowej areny w ostatnim zalesionym obszarze miasta. Formuła 1 postanowiła zawrzeć umowę, aby utrzymać wyścig na Interlagos na nowej, długoterminowej opcji. Wyścig od 2021 roku będzie nosił nazwę GP São Paulo i zapewni pozostanie F1 w Brazylii do 2025 roku. Zmieni się również promotor.

Interlagos

Z przyjemnością ogłaszamy, że miasto São Paulo będzie nadal gospodarzem Grand Prix Brazylii do 2025 roku. Nie możemy się doczekać współpracy z naszym nowym promotorem w nadchodzących latach. Brazylia to bardzo ważny rynek dla Formuły 1 z oddanymi fanami i długą historią w tym sporcie. Wyścig w Brazylii zawsze był punktem kulminacyjnym dla naszych fanów, kierowców i naszych partnerów. Nie możemy się doczekać, aby zapewnić fanom sportu ekscytujący wyścig na Interlagos w 2021 roku oraz przez następne pięć lat.

Chase Carey, prezes i dyrektor generalny Formuły 1

Nowy promotor, jakim jest Brasil Motorsports będzie wspierany przez firmę inwestycyjną Mubadala z siedzibą w Abu Zabi. Firma wyznaczyła Alana Adlera do kierowania interesami F1.

Z wielką radością ogłaszamy, że Interlagos będzie nadal gospodarzem jednego z najważniejszych wydarzeń w światowych sportach motorowych. Włożyliśmy ogromny wysiłek, aby utrzymać wyścig w naszym mieście. Posiadamy solidną infrastrukturę turystyczną, bezpieczeństwo publiczne i usługi na najwyższym poziomie. Wierzymy, że organizacja wyścigów, oprócz promowania naszego miasta na świecie, będzie nadal przynosić ważny wkład, taki jak tworzenie miejsc pracy i generowanie dochodów.

Bruno Covas, burmistrz Sao Paolo
Interlagos

Zmiana nazwy Grand Prix odzwierciedla większy udział władz lokalnych w wydarzeniu, co obserwowano ostatnio na wielu innych wyścigach. Prawdopodobnie jest spowodowane innymi nazwami wyścigów w tym roku np. GP Styrii, GP Toskanii, GP Emilia-Romagna i wiele innych nazw. Może to również wynikać z ciągłej chęci zorganizowania zawodów na Deodoro. Wyścig w Rio ma bowiem spore poparcie przez prezydenta Brazylii, ale budowa toru wymaga wycięcia tysięcy drzew. Interlagos gości F1 od 1990 roku i widzieliśmy tam wspaniałe wyścigi o tytuły mistrzowskie, m.in. w 2007, 2008 czy w 2012 roku.

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *