To koniec spekulacji o składzie Williamsa na przyszły rok. George Russell już na pewno zostanie w brytyjskiej ekipie na kolejny rok.

Od paru tygodni docierały do nas doniesienia, które jeszcze kilka miesięcy temu wydawałyby się nie do pomyślenia. Według nich George Russell mimo wsparcia Mercedesa miał stracić miejsce w zespole Williams. Jego fotel zająć miała wtedy osoba, która pomoże teamowi zastrzykiem gotówki, bo właśnie ustabilizowanie finansów jest aktualnym celem zespołu z Grove. Kolejne wypowiedzi Toto Wolffa, który pozostawiał sprawę ciągle otwartą, tylko podsycały atmosferę niepewności. Dopiero dzisiaj szef Williamsa, Simon Roberts oficjalnie potwierdził, że obowiązujący do 2021 roku kontrakt Russella nie zostanie zerwany. Jest to nagła zmiana perspektywy po weekendzie w Portimao, kiedy to Roberts temat Brytyjczyka kompletnie przemilczał.

Prawdopodobnie wprowadziłem sporo dezorientacji milczeniem, przepraszam za to. Naprawdę nie chcieliśmy komentować naszej sytuacji z kierowcami, lecz tak, jak powiedział to George, Claire [Williams] ogłosiła już skład na przyszły sezon w tym roku. Nic się nie zmieniło. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi z naszych kierowców i nie możemy doczekać się pracy z nimi w przyszłości.

Simon Roberts, szef zespołu Williams
George Russell

Oświadczenie Robertsa ostatecznie zamyka furtkę do brytyjskiej ekipy Sergio Perezowi, który stara się o utrzymanie w stawce po pożegnaniu się z Racing Point. Oprócz Williamsa, swój skład na 2021 rok potwierdziła dziś również Alfa Romeo, co pozostawia Meksykanina w nieciekawej sytuacji. Aktualnie wydaje się, że najbliżej jest mu do Red Bulla, lecz dostanie się do tej ekipy nie będzie na leżało do najłatwiejszych. Jak mówi popularny Checo, aktualnie mało od niego zależy. Wie jednak, że czas nie jest jego sprzymierzeńcem.

To nie ja rozdaję fotele. Każdy zespół, który nie potwierdził składu jest potencjalną opcją. Czas jednak się kończy i zostało mi naprawdę mało wyjść, by pozostać w stawce na kolejny rok.

Nie mogę za długo czekać na decyzję Red Bulla. Stąpamy po cienkiej linie i ryzykujemy czekając oraz oczekując, co się wydarzy. Sezon się kończy, więc myślę, że ważnym jest wiedzieć co się dzieje w zespołach. Czekam na wszystkie możliwości, lecz jednak nie mogę czekać za długo.

Sergio Perez
Perez Russell

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *