Frijns

Kwalifikacje do drugiego wyścigu na wydłużonej nitce toru Lausitzring wygrał Robin Frijns. Drugi był Nico Mueller, a trzeci Rene Rast.

Dzisiejsze kwalifikacje na torze Lausitzring odbyły się w suchych warunkach. Pierwszy na torze standardowo zameldował się kierowca Orlen Team ART – Robert Kubica. Na pierwszym okrążeniu kwalifikacyjnym wszyscy kierowcy dogrzewali zimne jeszcze opony, więc czasy nie były reprezentatywne. Pierwsze szybkie okrążenie wykręcił Polak, co ciekawe to okrążenie było bardzo dobre. Polak długo utrzymywał się w pierwszej dziesiątce. Po pierwszej serii okrążeń kwalifikacyjnych Rene Rast z zespołu Audi Team Rosberg był na prowizorycznym Pole Position. Dużo Niemcowi dała struga aerodynamiczna, w którą złapał się jadąc za Loicem Duvalem w trzecim sektorze. Drugi był Robin Frijns, który miał pierwsze dwa sektory na fioletowo, ale stracił najwięcej właśnie w trzecim sektorze na prostej. Trzeci zaś był Nico Mueller. Na jedenastym miejscu znalazł się Robert Kubica.

Robert Kubica

Na sześć minut przed końcem cała stawka wyjechała na świeżym komplecie opon i zaczęła walkę o jak najlepsze czasy. Po trzech minutach dogrzewania ogumienia, kierowcy zaczęli walkę o czasy. Pierwszym z nich był Rene Rast, jednak w pierwszym sektorze nie poprawił się, natomiast Robert Kubica i Harrison Newey już tak. Ostatecznie Rast pojechał lepiej o 0.039 sekundy, a Kubica poprawił się na tyle, by awansować na pozycję siódmą. Newey awansował na P6. Na dwadzieścia sekund przed końcem kwalifikacji Nico Mueller poprawił swój czas i wskoczył na Pole Position, jednak kilka sekund później Robin Frijns strącił Szwajcara z pierwszego miejsca, który tym samym po raz czwarty w tym sezonie zdobył Pole Position. Drugi był obecny lider klasyfikacji generalnej Nico Mueller, trzeci Rene Rast, a najlepszy zawodnik reprezentujący BMW – Sheldon van der Linde – czwarty. Robert Kubica skończył ostatecznie na jedenastym miejscu. Co ciekawe Polak zameldował się w czasówce przed doświadczonymi już Philippem Engiem czy Mikem Rockenfellerem.

Start wyścigu o 13:00.

Frijns

Foto. @AudiSport; @TeamORLEN

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *