Franco Morbidelli wygrywa wyścig o GP San Marino. Drugi był powracający po kontuzji Pecco Bagnaia, a trzeci – Joan Mir.

27 okrążeń mieli do przejechania zawodnicy na torze Misano. Wszystkie oczy były zwrócone w stronę Yamahy, ponieważ to oni rozdawali karty w kwalifikacjach. Świetny start mieli Franco Morbidelli oraz Valentino Rossi, a Vinales z Quartararo zaspali i spadli na kolejno czwarte i piąte miejsce. Miller wykorzystał słaby start dwóch motocyklów Yamahy i był już na trzeciej lokacie. „Doktor”, który był na drugim miejscu, powoli kąsał swojego podopiecznego Franky’ego. Na czwartym kółku w zakręcie numer 14 wywrócił się jadący na Aprilli Bradley Smith. Prowadząca dwójka była kąsana przez Jacka Millera, który był szybszy na przestrzeni kilku okrążeń. Pod koniec siódmej pętli Quartararo poradził sobie z Vinalesem, ale chwilę później Francuza wywrócił na czwartym zakręcie. To był de facto koniec wyścigu dla kierowcy z Nicei, bo chociaż wrócił na tor, to nie liczył się w walce praktycznie o nic.

Quartararo

Na okrążeniu dziesiątym Pecco Bagnaia poradził sobie z Vinalesem i był już na piątym miejscu. Dwa kółka później Jack Miller dostał ostrzeżenie za poszerzanie granic toru – jeszcze jeden wyjazd za szeroko i mógłby dostać karę. Półmetek wyścigu, a Australijczyk w Pramacu stracił pozycję na rzecz Rinsa oraz Bagnaii. Tymczasem Joan Mir zbliżał się do Millera, który był na piątym miejscu. Z pojedynku ostatecznie zwycięsko wyszedł Hiszpan. Rins wraz z Bagnaią gonili 9-krotnego mistrza świata. Na szóstym zakręcie okrążenia numer 21 znowu wywraca się Fabio Quartararo, ale wtedy już o nic nie walczył. Kilka zakrętów później Bagnaia uporał się z „Doktorem”. Franco Morbidelli jechał swój wyścig – dobry start pozwolił mu na budowanie przewagi i prowadził on z dużym zapasem prawie trzech sekund.

Morbidelli

Walka o drugie miejsce była naprawdę zaciekła, bo było w niej aż czterech zawodników. Joan Mir jechał jak nakręcony – rzutem na taśmę wyprzedził Rossiego oraz Rinsa i wywalczył tym samym podium dla Suzuki. Nic nie było jednak w stanie przeszkodzić Franco Morbidellemu, który wygrał GP San Marino, a drugi był Pecco Bagnaia.

Morbidelli

Na czwartym miejscu wyścig ukończył niepocieszony Valentino Rossi, a nowym liderem klasyfikacji generalnej został Andrea Dovizioso, który nadal jest bez angażu na 2021 rok.

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *