Ferdinand Habsburg

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Ferdinand Habsburg w ten weekend na Zolder nie przestaje zaskakiwać. Po wczorajszym podium, dzisiaj ustawi się do wyścigu z pierwszego miejsca.

Ostatni dzień na torze Zolder w niedzienny poranek powitał nas chłodem oraz mgłą. Takie warunki na torze zmusiły kierowców do kilku okrążeń rozgrzewkowych przed rozpoczęciem szybkiego kółka. Ponownie nie zabrakło sensacji, wśród których przejawia się znów Ferdinand Habsburg oraz niespodziewanie Fabio Scherer.

Ferdinand Habsburg

Pierwsza połowa kwalifikacji przed zjazdami po wymianę opon przyniosła nam niespodziewane rozstrzygniecie. Rastowi przez ścięcie zakrętu w szykanie Villeneuve’a skasowano czas okrążenia. Tym samym obrońca tytułu mistrzowskiego oraz lider klasyfikacji generalnej wylądował na 13 pozycji, znajdując się pod presją na ostatnie minuty kwalifikacji. Genialnie spisali się natomiast kierowcy WRT Audi, a sensacją stał się najlepszy czas Fabio Scherera. Mimo wszystko wciąż pozostała druga tura przejazdów kwalifikacyjnych.

Fabio Scherer

W ostatnich sekundach kwalifikacji Rastowi w końcu udało się przebić Fabio Scherera. Chwilę po zeszłorocznym mistrzu DTM czas debiutującego Szwajcara przebił również Robin Frijns. I kiedy wydawało się, że Rene po raz kolejny wystartuje z pierwszego miejsca, znikąd wyskoczył Ferdinand Habsburg. Prawnuk ostatniego cesarza Austrii ponownie zaskoczył formą, osiągając najlepszy czas czasówki. Podobnie jak w przypadku wczorajszego podium, dla kierowcy Audi Team WRT oraz zespołu będzie to pierwsze Pole Position w DTM.

Tym samym w pierwszym rzędzie zobaczymy Ferdinanda Habsburga oraz Rene Rasta. W drugim rzędzie znalazł się Robin Frijns, a obok niego sensacyjnie uplasował się Fabio Scherer. Niedawny lider klasyfikacji generalnej kierowców, Nico Mueller, zaliczył kolejny średni występ. Piąte miejsce startowe nie jest wynikiem dającym mu szansę na odzyskanie przewagi punktowej w wyścigu. Obok Szwajcara zakwalifikował się natomiast najszybszy kierowca BMW z dzisiejszej czasówki, Jonathan Aberdein.

Na pochwałę zasługuje natomiast tempo naszego rodaka, Roberta Kubicy. Polak zaliczył kolejny postęp względem ostatnich kwalifikacji i ukończył sesję w pierwszej dziesiątce. Pozostaje mieć nadzieję, że tempo wyścigowe będzie na poziomie, a Krakowianin ukończy wyścig bez problemów z samochodem.

Robert Kubica

Wyścig rozpocznie się tradycyjnie o 13:30. Będzie to ostatnia runda na torze Zolder w tym roku. Na finał sezonu seria DTM powróci do Niemiec na tor Hockenheimring.

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *