Fabio Quartararo

Fabio Quartararo wygrywa w Grand Prix Katalonii, drugi zameldował się Joan Mir, a podium uzupełnił Alex Rins.

Świetnie wystartował Jack Miller. Zawodnik Pramac Ducati wysunął się na drugą pozycję. W zakręcie numer dwa Andrea Dovizioso został ścięty przez Johanna Zarco i w ten sposób lider klasyfikacji generalnej odpadł z tego wyścigu. Miller przestrzelił zakręt numer dziesięć, jego błąd wykorzystał Fabio Quartararo, który tym samym przebił się na trzecie miejsce.
Na drugim okrążeniu Pol Espargaro wyprzedził Rinsa i Petrucciego, a
cztery kółka później Quartararo wyprzedził Valentino Rossiego w pierwszym zakręcie. Zawodnik Petronas Yamaha SRT nie zwalniał tempa. Na dziewiątej pętli Francuz wyprzedził swojego kolegę z zespołu, Franco Morbidelliego awansując tym samym na pozycję lidera.

Na trzynastym okrążeniu wywrotkę zaliczył Pol Espargaro. Danilo Petrucci wymusił na nim późniejsze hamowanie do pierwszego zakrętu, w ten sposób zawodnik KTM popełnił błąd i zaliczył upadek. Okrążenie później zarzuciło Morbidelliego przy hamowaniu do tego samego zakrętu. Włoch cudem się nie przewrócił i ostatecznie stracił zaledwie jedną pozycję. Na dziewięć okrążeń przed końcem Rossi upadł w zakręcie numer dwa. Powodem był uślizg tyłu i w taki oto sposób zakończyła się jazda dziewięciokrotnego mistrza świata. Kilka kółek później wywrotkę zaliczył Miguel Oliveira, a okrążenie później Alex Rins wyprzedził Jacka Millera.

Na dwa okrążenia przed końcem Morbidelli najpierw stracił drugie miejsce na rzecz Joana Mira, a następnie w zakręcie numer dziesięć ostatni stopień podium odebrał mu Alex Rins. Podczas ostatniego kółka doszło do walki między zawodnikami Pramaca, jednak zawodnicy dojechali bez zmian. Wyścig wygrał Quartararo, tuż za nim przyjechał Joan Mir, a po raz pierwszy w tym sezonie na podium znalazł się Alex Rins.

Po tym zwycięstwie Fabio Quartararo objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na drugie miejsce wskoczył Joan Mir, który ma stratę ośmiu punktów do Francuza. Trzeci jest Maverick Vinales, ze stratą osiemnastu punktów do lidera. Wskutek upadku w tym wyścigu dotychczasowy lider – Andrea Dovizioso spadł na czwarte miejsce, zawodnik Ducati traci do lidera dwadzieścia cztery oczka. Niemałą sensacją jest Takaaki Nakagami, który może i nie walczy o podia, ale dzięki równej jeździe zdobył już siedemdziesiąt dwa punkty i jest na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Foto: materiały prasowe MotoGP

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *