Fabio Quartararo wygrał kwalifikacje do Grand Prix Włoch na torze Mugello. drugi był Pecco Bagnaia, a trzeci Johann Zarco.

Fabio Quartararo po raz czwarty w tym sezonie zdobył Pole Position. Francuz dodatkowo ustanowił nowy rekord toru Mugello. Warto jednak zauważyć, że zawodnik Monster Energy Yamahy dwóch z trzech wyścigów wystartowanych z pierwszego pola nie wygrał.

Przebieg Q1

Kwalifikacje MotoGP rozpoczęły się później, a to dlatego, że doszło do wypadku pod koniec drugiej części kwalifikacji Moto3. Jason Dupasquier został w jego wyniku przewieziony do szpitala. W pierwszej sesji kwalifikacyjnej ujrzeliśmy między innymi Marca Marqueza, Valentino Rossiego i Mavericka Vinalesa. Na tor pierwsi wyjechali zawodnicy KTM Tech3 i Aleix Espargaro. Po pierwszych dwóch okrążeniach kwalifikacyjnych na pierwszym i drugim miejscu znaleźli się Takaaki Nakagami i Enea Bastianini. Prawdziwa walka o awans zaczęła się na cztery i pół minuty przed końcem. Marc Marquez wyjechał za Maverickiem Vinalesem. Zawodnik Monster Energy Yamahy zorientował się, że Marquez go śledzi i w zakręcie numer sześć zjechał na bok aby wykorzystać skrót i zacząć kolejne okrążenie wyjazdowe. Jednak zawodnik Repsol Hondy zrobił to samo. Na niecałe dwie minuty wyżej wymienieni zawodnicy rozpoczęli swoje kółka kwalifikacyjne. Marquez utrzymał się za Vinalesem i ustanowił pierwszy czas. Vinales natomiast był drugi. Zawodnik Monster Energy pojechał jeszcze jedno okrążenie, jednak w ostatnim zakręcie popełnił błąd i nie poprawił czasu w konsekwencji odpadł w Q1. W trakcie ostatniego kółka Vinalesa na drugie miejsce wskoczył Aleix Espargaro.

Przebieg Q2

Świetnie drugą sesje kwalifikacyjną rozpoczął Aleix Espargaro. Zawodnik Aprili znalazł się na drugim miejscu, zaraz za Fabio Quartararo. Na pierwszą część Q2 wyjechali wszyscy oprócz Marca Marqueza. Na sześć minut przed końcem na tor wyjechali wspomniany wyżej Marquez i Brad Binder. Hiszpan pierwsze pomiarowe kółko odpuścił. Natomiast na drugim wskoczył tylko na 10 miejsce. Brad Binder natomiast wskoczył przed Miguela Oliveirę na trzecią pozycję. Fabio Quartararo poprawił swój czas i ustanowił nowy rekord okrążenia – 1:45.187. Zawodnicy Ducati nie byli w stanie zagrozić Francuzowi. Pecco Bagnaia skończył drugi, natomiast Johann Zarco po małym holowaniu (do którego zaraz po kwalifikacjach się przyznał) wskoczył na trzecie miejsce. Jack Miller skończył dopiero na piątej pozycji.

Fabio Quartararo

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *