Redaktor | Fotograf

Niewielkie zmiany stylistyczne nie są jednak jedynym obszarem modyfikacji. Dahler znacznie zwiększył również moc, dzięki czemu model M50i przypomina teraz bardziej X7 M.

W przypadku największego obecnie produkowanego SUVa BMW, czyli modelu X7, najmocniejszym modelem w ofercie jaki możemy kupić jest M50i. Choć oferuje ona świetne osiągi, niektórym klientom brakuje pełnej wersji M, która miałaby znacznie wyższą moc i agresywniejszy design. Z pomocą przychodzi tutaj tuner Dahler. Wprowadził on właśnie do oferty swoją własną propozycje modyfikacji X7, która poza zmienioną stylistyką oferuje także kilka poziomów tuningu silnika, dzięki czemu lepsze będą osiągi.

BMW X7 Dahler

Dahler standardowo dodał kilka elementów charakterystycznych dla siebie. Ogromne 23-calowe felgi w szarym kolorze dodają sporo charakteru, podobnie jak 4 okrągłe końcówki wydechu, które są charakterystyczne także dla modeli M. Wyposażono je w system klap, dzięki czemu dźwięk można modyfikować. Wszelkie chromowane elementy zewnętrze zmieniono na czarne. Zawieszenie pneumatyczne zostało nieco obniżone, tak aby SUV wyglądał bardziej sportowo.

BMW X7 Dahler

Jeszcze ciekawiej jest pod maską, gdzie pozostał silnik V8 o pojemności 4,4 litra. Moc podniesiono jednak o 100 koni, dzięki czemu rozwija on teraz 630 koni mechanicznych, czyli wartość godną pełnego modelu M. Moment obrotowy wzrósł do poziomu 830 niutonometrów. Prawdopodobnie nie jest to ostatnie słowo Dahlera, który szykuje jeszcze nieco mocniejszy pakiet rozwijający 647 koni i 850 niutonometrów. Niestety, nie zdradza przy tym osiągów żadnej wersji, jednak trzeba oczekiwać urwania ułamków sekund w sprincie do setki i nieco wyższej prędkości maksymalnej.

BMW X7 Dahler

Podobną tajemnicą jest objęta cena. Tanio z pewnością nie będzie, jednak nie powinny być to tak zabójcze kwoty, jak w przypadku bardziej renomowanych tunerów. Powstanie jedynie 500 sztuk modelu, dzięki któremu będziemy się mogli poczuć jak w X7 M, które prawdopodobnie nigdy nie ujrzy światła dziennego. Jest to jednak dość duża ilość, dzięki czemu prawdopodobnie wszyscy chętni na takie auto będą mogli je kupić.

Foto. materiały prasowe tunera

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *