Redaktor | Fotograf

BMW M2 bardzo szybko zyskało szacunek w oczach fanów motoryzacji. W związku z tym, bardzo duże oczekiwania stoją przed nadchodzącą nową generacją modelu. Jednak w czasie gdy oczekujemy na nowe M2, część z tunerów zabrała się już za najmocniejszy póki co wariant drugiej generacji Serii 2. Mowa oczywiście o M240i, do którego pakiet tuningowy pokazał właśnie Dahler. Z pewnością osłodzi on nieco oczekiwanie na nową generacje M2.

Niewiele jest samochodów, które dają tak dużo przyjemności z jazdy, nie kosztując przy tym miliony. Jednym z nich jest bez wątpienia BMW M2, które zadebiutowało już jakiś czas temu. Pora więc na następcę. Ten nadejdzie już całkiem niedługo, jednak już teraz poznaliśmy nieco słabszą odmianę nowej Serii 2, czyli M240i. Pomimo tego, że nie jest on może tak emocjonujący jak M2, nadal daje dużo przyjemności z jazdy. Ponadto, tuner Dahler zabrał się już za modyfikację tego samochodu.

Czekasz na nowe BMW M2? Dahler osładza ten czas modyfikując M240i

Trzeba przyznać, że wyszło naprawdę nieźle. Z zewnątrz w oczy rzucają się charakterystyczne dla szwajcarskiego tunera felgi, a także przedni splitter wykonany z włókna węglowego. Koła mają rozmiar aż 20 cali, a niedługo pojawi się opcjonalna, kuta odmiana. M240i znajduje się nieco bliżej ziemi dzięki niższemu zawieszeniu. Jednak Dahler na szczęście nie ograniczył się jedynie do modyfikacji stylistycznych.

Czekasz na nowe BMW M2? Dahler osładza ten czas modyfikując M240i

Zmiany zaszły także pod względem technicznym. M240i seryjnie ma pod maską silnik B58 o mocy 374 koni mechanicznych. Ta sama jednostka występuje także w modelu M340i, do którego Dahler miał już swoje pakiety. Dzięki temu, i tutaj moc udało się podnieść niezwykle szybko. Tuner oferuje dwa pakiety różniące się mocą i stopniem zaawansowania tuningu. Stage 1 podnosi moc do poziomu 427 koni mechanicznych i 610 niutonometrów. Bardziej zaawansowany Stage 2 podnosi moc aż do 455 koni mechanicznych i 640 niutonometrów. Trzeba przyznać, że te liczby robią wrażenie. Dzięki nim i napędowi xDrive, M240i po tuningu będzie naprawdę szybkie. Dahler zapowiedział już dalsze modyfikacje nowej Serii 2.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *