Powracający z półtorarocznej przerwy od ścigania Esteban Ocon określił ten okres jako “niezwykle dziwny” podczas konferencji prasowej.

Ocon ma za sobą długi okres bez wyścigów mimo łatki wielkiego talentu i pozytywnych opinii na temat jego pracy w Racing Point, gdzie przez dwa lata rywalizował z Sergio Perezem. Przerwa ta została dodatkowo wydłużona przez zawirowania związane z pandemią SARS-CoV-2.

To niewiarygodne jak długo już czekam [na powrót]. Półtora roku wydaje się ogromną ilością czasu i wygląda to trochę jakby wszystko było przeciwko mojemu powrotowi do F1. Na pewno był to niezwykle dziwny okres, lecz wykorzystałem go jako dodatkowy czas, aby być jak najlepiej przygotowanym do ścigania.

Esteban Ocon

Zaledwie 23-letni kierowca w niedzielę rozpocznie swój trzeci pełny sezon w stawce Formuły 1. W tym roku w barwach Renault zastąpił Nico Hulkenberga, który zakończył swą 3-letnią współpracę ze stajnią z Enstone. Francuz dał się poznać jako niezwykle solidny kierowca szczególnie w sezonie 2017, kiedy w swoim pierwszym sezonie w barwach zespołu Force India punktował w 18 z 20 wyścigów, zajmując ósme miejsce w klasyfikacji generalnej z 87 oczkami na koncia.

Trwa to zdecydowanie zbyt długo. Poprzedni rok był niezwykle trudny, jednakże teraz jest inaczej. Jestem w wielkim zespole i mam przed sobą ogromne wyzwanie w konkurencyjnym bolidzie. Nie mogę się doczekać startu sezonu. Świadomość, że ma się cel, jest wyzwalająca w porównaniu z momentem, kiedy szuka się wyzwań na przyszłość. Wiedziałem na co pracuję i jak bardzo tego pragnę, więc głód na ściganie się jest spory.

Esteban Ocon
Ocon
Esteban Ocon podczas przedsezonowych testów

Od Grand Prix Abu Dhabi w 2018 roku, które na chwilę obecną jest ostatnim Ocona w F1, Francuz brał udział w testach dla Mercedesa oraz pojawiał się w garażu giganta z Brackley na każdym weekendzie wyścigowym. Ponadto zaliczył trzy sesje testowe z Renault. W ostatnich dniach czerwca jego zespół skorzystał z możliwości przeprowadzenia testów i Francuz miał okazję przypomnieć sobie co i jak za kółkiem Renault R.S.18.

Powrót na tor był niesamowitym uczuciem. Wyjazd z garażu po tak długim czasie to zawsze świetnie przeżycie. Powrót do tempa nie zajął mi długo. Czułem się dobrze i szybko za kółkiem więc można powiedzieć, że jestem gotowy na Grand Prix Austrii.

Esteban Ocon
Ocon
Esteban Ocon i jego zespołowy kolega – Daniel Ricciardo

Foto. materiały prasowe zespołu Renault

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *