Tegoroczna edycja 77. Rajdu Polski 2020 jest odwołana. Zawodnicy i kibice spotkają się na mazurskich odcinkach specjalnych w przyszłym roku.

Organizatorzy Rajdowych Mistrzostw Europ starali się przełożyć termin Rajdu Polski. Jednak z powodu epidemii koronawirusa oraz niewielkich możliwości, jakie daje kalendarz ERC, zapadła decyzja o odwołaniu zawodów i przełożeniu ich na przyszły rok.

Polski

Jak podaje oficjalny portal cyklu, aktualnie trwają rozmowy Polskiego Związku Motorowego z Eurosport Events nad ustaleniem nowej daty imprezy w 2021 roku. Jest to szczególnie istotna kwestia ze względu na setną rocznicę Rajdu Polski.

Dobrą informacją jest ustalenie nowego terminu dla tegorocznej edycji Rajdu Liepaja. Obecnie zawodnicy mają spotkać się 14-16 sierpnia i będzie to druga runda czempionatu.

Jean-Baptiste Ley, koordynator ERC, powiedział: „Bardzo cieszymy się, że znaleźliśmy rozwiązanie w kalendarzu dla Rajdu Liepāja i dziękujemy wszystkim, którzy to umożliwili, zwłaszcza FIA. Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że Rajdowe Mistrzostwa Europy nie odwiedzą w tym roku Polski, szczególnie biorąc pod uwagę całą ciężką pracę i planowanie, które zostało wykonane oraz za każdym razem ciepłe przyjęcie. Nie możemy się jednak doczekać 77. Rajdu Polski, który odbędzie się w 2021 r., I dołączenia do PZM w ramach obchodów 100-lecia, co jest ogromnym osiągnięciem […]”

Michał Sikora, prezes PZM: „Rajd Polski jest co roku jednym z najważniejszych, nie tylko motorsportowych wydarzeń w naszym kraju. Przygotowania do tak dużej międzynarodowej rywalizacji trwają prawie cały rok, a rajd przyciąga tłumy fanów z Polski i zagranicy. Rajd jest nieoficjalnym wydarzeniem o charakterze masowym i nie można go przeprowadzić, gdy trudno jest przewidzieć, kiedy istniejące ograniczenia zostaną zniesione. Nie ma alternatywy dla bezpieczeństwa zawodników i kibiców ani kompromisów w tej dziedzinie. Po licznych konsultacjach z naszymi partnerami podjęliśmy jedyną rozsądną decyzję o przełożeniu 77. Rajdu Polski na przyszły rok. Już zadeklarowaliśmy naszą wolę przeprowadzenia rajdu, jako rundy mistrzostw Europy w przyszłym roku. Mikołajki i malownicze Pojezierze Mazurskie pozostaną lokalizacją rajdu, gdzie świętować będziemy setną rocznicę istnienia rajdu.

Polski

Źródło: FIA ERC Fot. Rozmus Photography

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *