Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Gama modelowa marki Peugeot jest bogata, ale widać, że model 308 reprezentuje poprzednią myśl stylistyczną i potrzebne mu odświeżenie

Peugeot w ostatnim czasie znacząco odświeżył swoją gamę modelową, a wprowadzenie nowej generacji modeli 208 i 2008 dało spoty powiew świeżości. Jednocześnie możemy zobaczyć zupełnie nowy model 508 i odświeżone SUV’y oznaczone jako 3008 i 5008. Co jednak z modelem 308? To auto pozostaje w niezmienionej formie od 2013 roku i jak do tej pory miało tylko jeden facelifitng. Choć wciąż wygląda ciekawie to jednak na tle znacznie nowszej konkurencji widać ząb czasu. Dla przykładu Golf doczekał się 8. generacji, która teraz wkracza w prezentowanie wariantów sportowych, a Ford od 2018 roku dumnie sprzedaje 4. generację swojego hatchback’a.

308

O Peugeocie 308 za wiele nie słyszeliśmy poza tym, że nowa generacja ma powstać. Niedawno pojawiły się wiadomości, że trwają prace nad wersją 308 PSE, czyli rywalem dla Golfa R. Choć może to wydawać się niemożliwe, bo przecież 308 GTi miał tylko napęd na przód i 270 KM to nowa generacja ma przynieść spore zmiany. Być może zobaczymy nawet rywala dla Golfa GTI oraz topowego R (lub R+). To wszystko jest w zasięgu Peugeota, który na modelach 208 i 2008 zbudował sobie dobrą bazę stylistyczną, a teraz musi ją tylko przenieść do ich większego brata. Rendery obrazujące jak takie auto może wyglądać przedstawia serwis Motor1.

Planowana premiera 308 ma się odbyć w 2021 roku, więc zostało stosunkowo mało czasu. Prace trwają, to wiemy, ale na szczegółowe informacje wciąż czekamy. Na pewno pojawi się wariant elektryczny (e-308) oraz kontynuowana zostanie dobra passa jednostek 1.2 PureTech. Finalna koncepcja może się nieco różnić od tej na renderach, ale samochód będzie podtrzymywał tą stylistykę. Ciekawa sytuacja robi się na rynku hatchback’ów we Francji, gdzie Megane zmaga się ze sporymi problemami i może nie doczekać się nowej generacji. To daje spore szanse dla Peugeota i modelu 308.

308

Foto. Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *