Dodge Direct Connection

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Amerykanie nie zwalniają tempa. Dodge Direct Connection wraca jako usługa zakładów oferujących kilkaset części tuningowych do modeli Hellcat.

Dodge dostarcza to, czego oczekuje każdy — mocniejszych, szybszych i jeszcze bardziej widowiskowych pojazdów. Coraz to nowsze wersje pokazują, że amerykanie co chwilę rozbijają szklane sufity. SRT, Scat Pack, Hellcat, Demon, Redeye, przeznaczony do wyścigów równoległych Drag Pak i tak dalej. Apetyt na moc stale jednak rośnie, a producent ciągle wychodzi oczekiwaniom naprzeciw. Tym razem Dodge potwierdził powrót usługi Direct Connection, czyli markę, której historia sięga aż lat 70’tych ubiegłego wieku. Dzięki oferowanym tam częściom amerykanie pozwolą swoim klientom na wzmocnienie swoich muscle-carów do jeszcze bardziej absurdalnego poziomu osiągów.

Dodge Direct Connection

Historia Direct Connection sięga 1974, w którym to usługa pierwszy raz trafiła na rynek. Oferowała ona wówczas sieć dealerów z częściami tuningowymi gotowymi do instalacji. Zyskała ona popularność na różnych polach, czy to wyścigów równoległych, torowych, czy nawet miłośników mocarnych pojazdów drogowych. Teraz ta usługa powraca w unowocześnionej formie, skupiając się na najnowszych modelach marki Dodge.

Direct Connection wznowi swoją działaność w przyszłym roku z ofertą ponad 200 części oraz siecią dealerów Dodge Power Brokers przeszkolonych i wyposażonych, aby pomóc entuzjastom przenieść osiągi na wyższy poziom. Otwarcie zamówień na części tuningowe Direct Connection w pierwszym kwartale 2022 roku to dopiero początek — oferta produktów Direct Connection i dealerów Dodge Power Brokers będzie ciągle rosła w nadchodzących latach.

Tim Kuniskis, dyrektor generalny marki Dodge
Dodge Direct Connection

Samochodem demonstrującym potencjał nowej usługi stał się oczywiście Dodge Challenger, a konkretniej wersja Hellcat Redeye. Z nowymi częściami udało się wykrzesać z niego imponującą wartość niemal 900 koni mechanicznych (885hp, czyli 898ps). Poza modyfikacjami skupiającymi się na zastrzyku mocy do zaoferowania mają również inne akcesoria do profesjonalnych wyścigów. Opony z felgami do wyścigów równoległych, elementy wnętrza, ramy usztywniające nadwozie i tak dalej. Oferta Direct Connection się jednak nie ogranicza do tej konkretnej wersji i obejmie inne odmiany Challengera, Chargera, Durango czy nawet klasycznych modeli. Do tego Dodge zaoferuje sprzedaż gotowych silników Hemi, które mogą trafić pod masę dowolnego pojazdu. Pełny spis części znalazł się w oficjalnym katalogu, który z czasem ulegnie rozszerzeniu.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *