Honda Civic Type R

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Nowa Honda Civic Type R już coraz bliżej. Prototyp oparty o jedenastą generacje już wkrótce pojawi się na styczniowych targach w Tokio.

Honda Civic na dobre zadomowiła się w miejskich krajobrazach. Wersja Type R podbiła z kolei serca osób szukających od samochodu sportowych emocji. Nie dziwi zatem, że obecna już jedenasta generacja modelu również doczeka się usportowionego wcielenia. Do tej pory Honda karmiła nas wieloma zdjęciami testowanych zakamuflowanych prototypów. Tym razem jednak Japończycy zapowiedzieli pierwszą okazję, w której to szersza publika dostanie możliwość zapoznania z autem na żywo. Najnowsza Honda Civic Type R pojawi się już w dniach 14-16 stycznia przyszłego roku na targach Tokyo Auto Salon. Prezentacja ta wciąż będzie dotyczyła jednak pokrytego kamuflażem prototypu.

Honda Civic Type R

Świeżo po testach na torze Suzuka, całkowicie nowa Honda Civic Type R po raz pierwszy pojawi się publicznie jako prototyp w dniach 14-16 stycznia na Tokyo Auto Salon, japońskim pokazie premier samochodów wyczynowych i customowych. Ubrany w specjalny kamuflaż zaprojektowany wyłącznie dla Type R, prototyp zostanie również przedstawiony w nowym, pełnym akcji filmie z jazdy próbnej, aby goście Tokyo Auto Show mogli zajrzeć za kulisy z inżynierami Hondy i doświadczyć rozwoju Type R. Najlszybszy Civic Type R zostanie oficjalnie zaprezentowany w przyszłym roku.

ogłoszenie prasowe firmy Honda
Honda Civic Type R

Mówi się, że jedenasta generacja Civica Type R otrzyma silnik 2.0 o mocy 400 koni mechanicznych. Niektóre plotki wspominają nawet o napędzie hybrydowym. Wciąż jednak nic nie doczekało się ostatecznego potwierdzenia, a nam pozostaje jedynie czekać. Dziesiąta, obecna generacja modelu dysponowała dwulitrową jednostką o mocy 320 koni mechanicznych, a napęd na przednie koła przekazywał 6-biegowy manual. Po następnej generacji raczej na pewno możemy oczekiwać zastrzyku mocy oraz utrzymania manualnej skrzyni. Do tego spodziewać się możemy próby pobicia rekordu Północnej Pętli Nurburgringu dla samochodów przednionapędowych. Ten obecnie należy do Megane RS Trophy-R. Civic Type R zadebiutuje już w przyszłym roku na rok modelowy 2023.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *