Nowy Mistrz Świata Formuły 1 Max Verstappen wystawił na sprzedaż swojego Civica Type-R. Wszystko to w szczytnym celu.

Max Verstappen zeszłej niedzieli po kontrowersyjnym Grand Prix Abu Dhabi zdobył swoje pierwsze mistrzostwo świata Formuły 1, zostając czwartym najmłodszym zdobywcą tytułu w historii sportu. Zakończył on tym samym trwającą od czterech lat serię Lewisa Hamiltona, który do triumfującego Holendra stracił ostatecznie w klasyfikacji generalnej osiem punktów.

24-latek jako kierowca Red Bull Racing ma przyjemność jeździć poza torem Hondą Civic Type-R dzięki współpracy austriackiego zespołu z japońskim producentem, który do końca tego sezonu dostarczał Red Bullowi jednostki napędowe. Wiemy już jednak, że Max Verstappen pozbędzie się swojego “służbowego” auta. Wszystko jednak ze zbiórką charytatywną w tle.

Max Verstappen

Pierwszy holenderski mistrz świata F1 we współpracy z portalem CarNext zapowiedział, że cała kwota, za którą zostanie sprzedany Type-R, zostanie przekazana fundacji Wings For Life, która zajmuje się badaniami związanymi z rdzeniem kręgowym i leczeniem jego urazów. Organizacja co roku organizuje niezwykle międzynarodowe wydarzenie, jakim jest Wings For Life World Run.

Honda Civic Type-R wystawiona na charytatywną aukcję zostanie w pełni ukazana dopiero jutro, jednakże znamy już niektóre fakty o tym konkretnym egzemplarzu. Auto zostało wyprodukowane w 2018 roku i może pochwalić się przebiegiem na poziomie 58 048 kilometrów. Turbodoładowany silnik 2.0 R4 potrafi wykrzesać z siebie 320 koni mechanicznych oraz 400 Nm, a skrzynia biegów jest oczywiście manualna.

Mimo że nie znamy jeszcze wyglądu samochodu, na portalu CarNext jesteśmy już w stanie znaleźć stronę poświęconą temu egzemplarzowi, który okraszony jest podpisem “Max Verstappen Edition”. Cena wywoławcza pojazdu wynosi 33 333 Euro, co oczywiście nie jest w żadnym wypadku przypadkiem – cena nawiązuje do numeru startowego Verstappena, który od początku swojej kariery jeździł w F1 z numerem 33. Zapowiedział on jednak, że w sezonie 2022 wybierze numer 1, zarezerwowany wyłącznie dla mistrza świata.

Foto. CarNext; Red Bull Content Pool

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *