Tesla Model 3

Według statystyk amerykańskiej wyszukiwarki samochodów iseecars.com, Tesla Model 3 jest najbardziej rozchwytywanym używanym autem. Dlaczego tak jest?

Tesla Model 3 stał się najbardziej wartościowym samochodem spółki Elona Muska. Model 3 jest także od marca najpopularniejszym elektrycznym autem w historii, przekraczając barierę 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Na sukces Tesli wpłynęło kilka czynników, na przykład przyciągający wygląd, znośna pojemność baterii i nie tak wysoka cena za elektrycznego sedana. Goszczący na rynku od ponad 3 lat samochód zaczyna się też pojawiać na portalach aukcyjnych. Próba może jest niewielka, ale jej wyniki zaskakują.

Okazuje się, że w kwestii średniego oczekiwania na sprzedaż Tesla Model 3 deklasuje wręcz całą konkurencję. Wystarczy zresztą spojrzeć na statystyki amerykańskiego serwisu aukcyjnego iseecars.com przygotowane przez Bloomberga na przestrzeni miesięcy marzec-czerwiec. Auta na wyżej wspomnianym portalu wisiały średnio 68.9 dnia, a Model 3 znajdował nabywcę w imponującym tempie 29.3 dnia. Drugiemu na liście BMW X6 zajmowało to przeciętnie już 43 dni. Z czego wynika aż taka przepaść?

Tesla Model 3

Bardzo ważnym czynnikiem jest z pewnością wyjątkowość Modelu 3. Aktualnie nie ma żadnej dobrej alternatywy w elektrycznym segmencie D (oraz dobrej alternatywy elektrycznego sedana w ogóle) i ludzie z braku laku sięgają po Model 3. Swoje również robi hype na osobę Elona Muska oraz jego marki, co napędza sprzedaż efektem kuli śniegowej. Chętnych jest wielu, ale egzemplarzy nie starcza dla wszystkich, bo Tesli na rynku aut używanych nie jest za dużo. Liczba ta jednak konsekwentnie się zwiększa. Będąc dokładnym – w lipcu aż trzykrotnie względem początku roku. Wciąż jednak popularność jest na tyle duża, że wystawione Modele 3 znikają w przeciwieństwie do konkurencji w mgnieniu oka. Tesla jak zwykle więc wyprzedziła wymagania rynku, co teraz zaczyna jej się spłacać.

Jeśli szukasz na przykład używanego Audi A4, masz inne porównywalne opcje, takie jak BMW serii 3, Mercedes-Benz klasy C czy Lexus IS. Jeśli szukasz Modelu 3, nie ma dla niego zamiennika. Popyt przewyższa ograniczoną podaż, a jego zasięg, technologia i cena są wciąż wyjątkowe na tle rynku.

George Augustaitis, dyrektor ds. przemysłu motoryzacyjnego i analiz ekonomicznych w CarGurus

Ogromnym plusem Tesli jest również możliwość dostarczania bezprzewodowych aktualizacji dla oprogramowania pojazdu, które realnie poprawiają doświadczenia z używania samochodu według jego użytkowników.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że Tesla Model 3 jest bardzo kuszącą propozycją. Wraz z większym naciskiem producentów na prąd w motoryzacji, o tym aucie będziemy może kiedyś mówić w kategoriach przełomowego modelu.

Tesla Model 3

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *