W przypadku takich ikon motoryzacji jak na przykład M3, niczym dziwnym nie jest, że chcielibyśmy wiedzieć jak wygląda nowa generacja jeszcze przed premierą. BMW mówi: Nein!

Gdy w motoryzacyjnym świecie panuje powszechne poruszenie spowodowane zapowiedzią następcy lub kolejnej generacji w jakiś sposób specjalnego auta, w mediach aż huczy od domysłów, plotek, przecieków, renderów oraz.. prób wyciągnięcia jakichś informacji o nowym samochodzie z ciemnych teaserów zaserwowanych przez producenta. Między innymi tym ostatnim zajmuje się portal BMW Blog, który właśnie podjął próby rozjaśnienia cieni w ostatnio opublikowanym przez BMW zdjęciu z wyłaniającymi się z ciemności nowym M3 oraz M4. Dokładnie w tym:

BMW

Poza tym, że widać tu nowy lakier na M3 po lewej, Isle of Man Green, oraz prawdopodobnie lakier Urban Green Individual znany ze zdjęć prasowych X6M, na M4 po prawej stronie, oraz tym, że M3 ma dyfuzor i końcówki wydechu podobne do tych z F87 M2, za wiele tu nie widać. Ogólne kształty Serii 3 oraz Serii 4 już znamy, więc liczą się zmiany zderzaków, progów i drobnych smaczków, które oczywiście zostały skrzętnie ukryte przez fotografów BMW naturalnym sposobem, czyli braku światła. Ale czy aby na pewno tylko tak?’

M3
“Nice Try”
M3
“Nope”

Na pohybel grafikom

Graficy będący do dyspozycji wspomnianego wcześniej portalu postanowili przyjrzeć się temu głębiej i sprawdzić czy przy użyciu odpowiednich narzędzi nie dałoby się uwidocznić nieco więcej kształtów nowych sportowców z Bawarii. Użyli kilku mniej lub bardziej skomplikowanych metod i programów graficznych, aby rozjaśnić zdjęcie i zobaczyć to co niewidoczne. Niestety, na ich nieszczęście, niemiecki producent nauczył się na swoich błędach z przeszłości, kiedy to pomysłowi graficy pokazywali światu więcej niż tajemnicze zdjęcia prasowe miały pokazać. Okazuje się, że krytyczne części obrazu, gdzie byłaby maska, zderzak, próg, czy błotnik, zostały całkowicie pokryte warstwą czarnego koloru, niemożliwą do “zdjęcia” z fotografii. Mało tego, niemieccy graficy postanowili zażartować z syzyfowej pracy dociekliwych zapaleńców. Na tylnej klapie M3, gdzie powinien być emblemat modelu, znajduje się napis “Nice Try”, a na błotniku M4, po prostu “Nope”. Oba napisy są widoczne dopiero po głebokiej ingerencji we właściwości początkowego obrazu.
Niestety, nie tym razem. Premiera obu sportowych braci we wrześniu.

M3

Fot. materiały prasowe producenta oraz BMW Blog

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *