Daniil Kvyat

Daniil Kvyat wykorzystał przewagę opon po restarcie w końcówce wyścigu, dzięki czemu skończył go na czwartym miejscu, ocierając się o podium.

Kierowca AlphaTauri w wyścigu o Grand Prix Emilii-Romanii wyprzedził po restarcie na dohamowaniu do zakrętu numer dwa Sergio Pereza z Racing Point i Alexa Albona z Red Bulla. Kilka zakrętów później Rosjanin wyprzedził także Charlesa Leclerca reprezentującego Ferrari. W taki sposób Daniil Kvyat skomentował tę epicką walkę o czwarte miejsce.

To był bardzo zabawny wyścig nie tylko dla mnie, ale na pewno też i dla reszty zawodników. Jednocześnie to był bardzo mocny dzień w moim wykonaniu i jestem szczęśliwy z tego powodu. Świetnie się bawiłem. Zaraz po restarcie podjąłem ryzykowny manewr, który się opłacił. Wyprzedziłem dzięki temu od razu dwóch zawodników. Świetnie się też bawiłem, wyprzedzając po zewnętrznej Charlesa w zakręcie numer dziewięć. Tutaj także podjąłem niemałe ryzyko.

Daniil Kvyat
Daniil Kvyat

Po manewrze na Monakijczyku mogło się wydawać, że Kvyat wyprzedzi też Daniela Ricciardo i zakończy ten wyścig na podium. Było blisko, jednak to kierowca Renault zagościł na najniższym stopniu podium.

Oczywiście szkoda, ponieważ niewiele zabrakło do podium. Cisnąłem, ile mogłem do samego końca. Daniel bardzo dobrze dogrzał opony za samochodem bezpieczeństwa, przez co trudniej było go zaatakować po restarcie. Tak czy inaczej, jestem bardzo zadowolony z tego rezultatu.

Daniil Kvyat

Kvyat pamiętał też o zespole. W końcu to dzięki strategom końcówka wyścigu potoczyła się tak, a nie inaczej. Jednak co do przyszłości w AlphaTauri, Rosjanin nie jest niczego pewien.

To była bezbłędnie wykonana ze strony zespołu i bardzo dobrze podjęta decyzja. Bardzo się z tego cieszę, jestem z nimi od 2014 roku i przeszliśmy razem już bardzo długą drogę, jestem z nich dumny. Robię co w mojej mocy, aby zostać, ale nie wszystko zależy ode mnie. Obecnie staram się czerpać radość z ostatnich rund tego sezonu. Później zobaczymy, co się będzie działo dalej.

Daniil Kvyat

Danił Kvyat dzięki temu świetnemu rezultatowi awansował na trzynaste miejsce, wyprzedzając między innymi w klasyfikacji generalnej Sebastiana Vettela z Ferrari. Do dwunastego Estebana Ocona Rosjanin traci 14 punktów. AlphaTauri natomiast goni Ferrari w klasyfikacji konstruktorów. Obecnie zespół z Faenzy jest 14 oczek za zespołem z Maranello.

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *