Redaktor | Fotograf

Cupra od zawsze słynęła z raczej ambitnej i sportowej stylistyki. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości się to nie zmieni. Producent wciąż chce tworzyć ciekawe pod względem designu modele. Dowodem jest Cupra DarkRebel, która właśnie miała swój debiut na targach IAA w Monachium. Jednak czym wyróżnia się nowy koncept?

Hiszpański temperament jest teraz jeszcze mocniejszy niż w przeszłości. Objawia się to przede wszystkim powstaniem marki Cupra, która wyróżnia się sportowym designem i dużymi ambicjami. Na targach IAA w Monachium, producent wystawił kilka ciekawych projektów. Jednym z debiutantów była Cupra DarkRebel, która wygląda kosmicznie, a jednocześnie ma być zapowiedzią przyszłości marki. Wyróżnia się najbardziej prowokującym designem spośród wszystkich modeli hiszpańskiej marki. Choć pierwotnie powstał jedynie w przestrzeni wirtualnej, można go teraz obejrzeć na własne oczy.

Proces tworzenia samochodu był bardzo ciekawy. Projektanci stworzyli internetowy konfigurator, w którym wodze fantazji mogli puścić ambasadorzy Cupra Tribe, a także między innymi gracze FC Barcelony. Rezultatem prac jest w 100% elektryczny dwumiejscowy samochód sportowy w typie shooting brake, który odzwierciedla pasję i przełomowy sposób myślenia hiszpańskich designerów. Nadwozie zostało stworzone z materiałów pozyskanych w sposób zrównoważony, a jego kolor zmienia się pod wpływem światła. Całość prezentuje się znakomicie, a Cupra DarkRebel zapowiada, że hiszpański producent będzie szedł właśnie w takim kierunku.

Design zewnętrzny nie jest jedynym ciekawym elementem modelu. Cupra DarkRebel wyróżnia się również wnętrzem. Kluczowym elementem kabiny jest centralnie umieszczona deska rozdzielcza o asymetrycznych kształtach i rzeźbiarskim wyglądzie. Kierownica przypomina te, które są wykorzystywane w motorsporcie. Wiele elementów we wnętrzu powstało z materiałów pochodzących z recyklingu. Cupra obiecuje także niezarównane doznania podczas korzystania z samochodu. Ma w tym pomóc interfejs użytkownika, a także możliwość łączenia z Metaverse, co ma pomóc w zniwelowaniu nudy podczas ładowania samochodu. Już niedługo przekonamy się, czy rozwiązania z nowego konceptu trafią do innych modeli marki.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *