Redaktor | Fotograf

Decyzja o rozłączeniu Cupry od Seata wydaje się być jednym z lepszych ruchów ostatnich lat. Nowa hiszpańska marka radzi sobie świetnie, a na rynek trafiają kolejne modele z jej logo. Najnowszym jest Cupra Formentor VZ5 BAT, czyli nowa odmiana specjalna. Wyróżni się przede wszystkim specjalnymi felgami i czarnym motywem.

Hiszpański temperament podzielił się na dwa obozy. Jednym jest Seat, który wciąż tworzy auta ze sportowym charakterem, jednak bez fajerwerków. Drugim jest Cupra, która została oddzielona od swojej fabrycznej marki i jest teraz osobnym producentem. Trzeba przyznać, że był to jeden z lepszych ruchów ostatnich lat, ponieważ producent radzi sobie świetnie. Cupra Formentor VZ5 BAT to najnowsza limitowana wersja modelu. Wyróżni się przede wszystkim czarnym motywem obecnym wszędzie, a także nowym wzorem felg. Jednak czy to wystarczy, aby podbić rynek?

Czarne elementy są tematem przewodnim zarówno z zewnątrz, jak i we wnętrzu. Począwszy od połyskujących relingów dachowych, osłony chłodnicy i ramy oraz 20-calowych felg aluminiowych, aż po osłony lusterek z włókna węglowego i rury wydechowej w kolorze Cerakote. Ciekawym elementem są również ciemne oznaczenia Cupry. Nie są one wykonane w kolorze miedziowym jak w standardowych odmianach. Wnętrze modelu Cupra Formentor VZ5 BAT nawiązuje do sportowego charakteru marki, dodając mu jednocześnie mrocznego akcentu. Kabina crossovera została wyposażona w wygodne fotele kubełkowe CUPBucket, które również dobrze pasują do charakteru sportowego crossovera.

Pod maską znajdziemy silnik, który kojarzy się przede wszystkim z Audi. Cupra Formentor VZ5 BAT korzysta z jednostki 2,5 TFSI o mocy 390 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 480 niutonometrów. Dzięki napędowi na cztery koła, przyspieszenie do setki zajmuje mniej niż 4 sekundy. Edycja specjalna Cupry może się podobać, dlatego jeśli ktoś planuje zakup, warto, aby zrobił to jak najszybciej. Produkcja wyniesie jedynie 500 egzemplarzy, a możliwości konfiguracji są raczej ograniczone. Mocny charakter samochodu został znakomicie podkreślony przez ciemne wstawki.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *