Valentino Rossi otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19, stając się pierwszym zawodnikiem MotoGP, który został zarażony koronawirusem.

MotoGP stosuje surowe ograniczenia, aby stłumić rozprzestrzenianie się COVID-19 wśród kierowców, mechaników oraz osób powiązanych z serią. Jednakże odnotowano już kilka przypadków członków padoku, w tym zawodnika Moto2 Jorge Martina, który musiał z tego powodu przegapić podwójny weekend w Misano. Valentino Rossi potwierdził na swoim profilu na Instagramie, że obudził się obolały w Aragonii i przeszedł test na obecność COVID-19. Okazał się on negatywny. Jednak drugi test przyniósł już wynik pozytywny. Włoch przegapi więc GP Aragonii, które odbędzie w ten weekend i prawdopodobnie drugie zawody na Motorland Aragon w przyszłym tygodniu. Od czasu przybycia do Aragonii izolował się od innych, lecz i tak jest on rozczarowany całą sytuacją – robił wszystko, co w jego mocy, by przestrzegać protokołu.

Valentino Rossi

Niestety dziś rano, gdy się obudziłem, nie czułem się dobrze. Bolały mnie kości i miałem lekką gorączkę, więc natychmiast wezwałem lekarza, który badał mnie dwukrotnie. Wynik szybkiego testu był ujemny, podobnie jak test we wtorek. Drugi test, którego wynik wysłano mi o godzinie 16 po południu, był niestety pozytywny. Jestem tak rozczarowany, że będę musiał przegapić wyścig w Aragonii. Chciałbym być optymistą i pewny siebie, ale spodziewam się, że druga runda w Aragonie również nie będzie mi dana. Jestem smutny i zły, ponieważ starałem się przestrzegać protokołu. Test, który miałem we wtorek, był negatywny, izolowałem się od czasu mojego przyjazdu z Le Mans. W każdym razie jest, jak jest i nie mogę nic zrobić, aby zmienić tę sytuację.

Valentino Rossi na swoim Instastories

Dzieje się to tydzień po tym, jak sześciu członków zespołu Yamahy uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa i zostało zmuszonych do pozostania w Andorze. Szef Yamahy Lin Jarvis dodał, że to bardzo zła wiadomość dla Valentino i dla zespołu Monster Energy Yamaha. Jak widać -nie mylił się.

Jeżeli zespół dostanie zgodę na wystawienie rezerwowego zawodnika, będzie nim prawdopodobnie Jorge Lorenzo.

Foto. @valeyellow46

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *