Jorge Martin

Zawodnik Moto2 Jorge Martin został pierwszym zawodnikiem motocyklowych mistrzostw z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19.

Jorge Martin, zawodnik KTM Ajo w kategorii Moto2, został pierwszym zawodnikiem, który uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19.
MotoGP wprowadziło liczne środki bezpieczeństwa, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa po padoku, w tym ograniczony dostęp, regularne testy, zakrywanie ust i nosa oraz stosowanie “baniek towarzyskich”.

Jorge Martin

Jak dotąd w MotoGP wystąpił zaledwie jeden pozytywny wynik badania. Należał on do pracownika telewizji, a osoby będące z nim w bliskim kontakcie, zostały poddane izolacji podczas Grand Prix Czech. Niestety wcześniej wymieniony pracownik nie jest już jedyną osobą z padoku, która została zakażona wirusem SARS-CoV-2. Jorge Martin, przegapi Grand Prix San Marino w Misano, po pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa.

Hiszpan czuje się dobrze i został poddany domowej kwarantannie, zgodnie z protokołami bezpieczeństwa organów ochrony zdrowia.
Zespół Red Bull KTM Ajo Moto2 ma nadzieję, że będzie mógł szybko wrócić na tor i kontynuować wspaniałą pracę, którą dotychczas wykonywał w ostatnich rundach

Komunikat zespołu KTM Ajo

Martin jest obecnie osiem punktów za liderem mistrzostw Moto2, Lucą Marinim, po tym jak w zeszłym miesiącu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w klasie pośredniej podczas rodzimego Grand Prix zespołu KTM w Austrii. Oświadczenie promotorów MotoGP, Dorna Sports, również potwierdza, że ​​mechanik z innego zespołu uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19, ale podobnie jak Martin jest bezobjawowy i odbywa kwarantannę w domu.

Jorge Martin

Oczekuje się, że Martin przejdzie do MotoGP w 2021 roku i dołączy do Ducati po uzgodnieniu umowy z ekipą Pramac. Na chwilę obecną Jorge Martin jest jedynym zawodnikiem ze znanych szerzej serii wyścigowych, który obecnie ma koronawirusa.

Sergio Perez z zespołu Racing Point był zmuszony opuścić Grand Prix Wielkiej Brytanii oraz Grand Prix 70-lecia Formuły 1 na Silverstone w wyniku pozytywnego testu na COVID-19. Wirus nie ominął także legendy NASCAR, Jimmiego Johnsona. Amerykański kierowca z powodu zakażenia w lipcu opuścił Brickyard 400. Najbliższe dwa weekendy, czyli GP San Marino oraz GP Emilia Romagna w Misano w będą pierwszymi wydarzeniami MotoGP w 2020 roku, w których będą gościć kibice. Organizatorzy liczą na 10 000 uczestników każdego dnia. MotoGP przeprowadziło ponad 14 000 testów na COVID-19 od lipca i wszystkie przypadki zostały bezpiecznie zidentyfikowane.

Foto: materiały zawodnika

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *