Christian Horner

Szef Red Bulla Christian Horner zabrał głos po niedzielnym wyścigu o Grand Prix Abu Zabi, wieńczącym sezon 2021 Formuły 1.

Max Verstappen na ostatnim okrążeniu wyścigu o Grand Prix Abu Zabi pokonał Lewisa Hamiltona w walce o zwycięstwo, pieczętując swój pierwszy tytuł mistrza świata Formuły 1. Kierowca Red Bulla może wiele zawdzięczać decyzji Michaela Masiego o zakończeniu neutralizacji na tym samym okrążeniu, na którym pozwolono oddublować się kierowcom mającym stratę okrążenia do lidera. Wszystkie protesty Mercedesa mające wskazywać na to, że złamano przepisy, zostały odrzucone. FIA uzasadniła swoją decyzję możliwościami Masiego do swobodnego podejmowania decyzji i faktem, że klauzula dotycząca przejechania jeszcze jednego kółka za SC została unieważniona przez inne klauzule. Do sprawy odniósł się Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing.

Max Verstappen

48-latek zgodził się z decyzją podjętą przez Michaela Masiego w końcówce niedzielnej rywalizacji i wyraził zadowolenie z rozstrzygnięcia losów tytułu na torze, a nie przy zielonym stoliku.

Oczywiście to było [skargi Mercedesa] trochę desperackie. My nigdy nie chcieliśmy tego kończyć przed sędziami. Przed wyścigiem miało miejsce mnóstwo dyskusji, ale jak się okazało, już po wyścigu było zupełnie inaczej. (…) Dyrektor wyścigowy w trudnych okolicznościach podjął dziś absolutnie prawidłową decyzję. I strategicznie dobrze to wyczuliśmy.

Christian Horner
Christian Horner

Po kilku słowach o sprawach sędziowskich, Horner nie szczędził komplementów wobec swojego kierowcy, Maxa Verstappena. Jego podopieczny wywalczył dla austriackiego zespołu pierwszy triumf w klasyfikacji kierowców od czasu kilkuletniej dominacji Sebastiana Vettela. Holender został czwartym najmłodszym mistrzem świata w historii, zakładając mistrzowską koronę w wieku 24 lat i 73 dni. Takim osiągnięciem w młodszym wieku mogli pochwalić się jedynie Vettel, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Pochwałę za świetną walkę w tym roku otrzymała również ekipa Mercedesa.

[Mercedes] Byli świetnymi konkurentami w tym roku, Lewis był fenomenalnym kierowcą. (…). Było ciężko, i jesteśmy po prostu zachwyceni rezultatem. Jesteśmy niezwykle dumni z Maxa. Trzeba pamiętać, że jest młodym człowiekiem żyjącym swoimi marzeniami. (…). Zawzięcie walczył podczas każdego Grand Prix i był znakomity w tym roku. Jak na 24-latka, to, czego dokonał, jest dość imponujące.

Christian Horner

Foto. oficjalne materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *