Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Kolorowi Inaczej to projekt realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii i porusza zagadnienia z zakresu tolerancji w społeczeństwie oraz poszanowania drugiej osoby. W dzisiejszych czasach jest to niezwykle ważne.

Aby dobrze zrozumieć założenia projektu, należy zacząć od wyjaśnienia kilku podstawowych pojęć. Tolerancja w mowie potocznej i naukach społecznych jest to podstawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań, wiary, pochodzenia oraz cech innych ludzi, a także ich samych. W skrócie, tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, którzy mają odmienny styl życia od naszego. Wiele osób używa słowa tolerancja, a tak naprawdę nie wie co to znaczy. Dlatego przedstawiamy wam grupę Kolorowi Inaczej, która naszym zdaniem, zasługuje na szansę dotarcia do szerokiego grona odbiorców.

Kolorowi Inaczej - Kocham siebie, szanuję innych

W skład grupy wchodzą uczennice I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach, które poprzez Social Media i różne formy przekazu chcą edukować społeczeństwo w zakresie tolerancji i zrozumienia. Ich celem jest pokazanie, że inny nie znaczy gorszy, a różnorodność czyni rzeczywistość piękniejszą. Na ich Instagramie oraz Tik Tok’u znajdziecie wiele przydatnych informacji na temat rasizmu, dyskryminacji, chorób psychicznych czy samoakceptacji. To spora dawka przydatnych informacji, które mogą mieć wpływ na nasze codzienne życie, niezależnie od tego kim jesteśmy, jaki zawód wykonujemy oraz w jakiej grupie społecznej na co dzień żyjemy.

Kolorowi Inaczej - Kocham siebie, szanuję innych

Dziewczyny oprócz angażowania się w projekt społeczny również w życiu prywatnym są wolontariuszkami. Biorą udział w projektach lokalnych oraz ogólnopolskich. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pomimo młodego wieku dziewczyny angażują się w projekt społeczny, który ma za zadanie zmianę nawyków i pomoc innym stawiają jako główny swój cel. Daje to jednocześnie nadzieję, że młode pokolenie Polaków będzie przygotowane na zmiany kulturowe jakie niesie za sobą globalizacja i postęp technologiczny. Omawiany projekt jest realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Social Media projektu Kolorowi Inaczej

Instagram https://www.instagram.com/kolorowi.inaczej/
TikTok https://www.tiktok.com/@kolorowi.inaczej
Facebook https://www.facebook.com/kolorowi.inaczej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *