Christian Horner odniósł się w krytyczny sposób do wypowiedzi Toto Wolffa dotyczących słabej passy Mercedesa.

Obecny sezon Formuły 1 możemy śmiało uznać za jeden z najbardziej interesujących od kilku lat. O mistrzostwo konstruktorów walczą na ten moment dwa zespoły – Red Bull oraz Mercedes, który dominował sport przez ostatnie 7 lat. O przedłużenie tej passy będzie jednak niemieckiemu zespołowi niezwykle trudno. Austriacka ekipa w dwóch ostatnich wyścigach zaprezentowała się znacznie lepiej od Mercedesa i teraz to oni są liderami z 26-punkową przewagą. Gdy zmagania przeniosły się na tory uliczne, czyli kolejno Monako oraz Baku, Mercedes stał się cieniem samego siebie z poprzednich wyścigów. Hamilton i Bottas na żadnym z tych torów nie meldowali się na podium, gdy w międzyczasie kierowcy Red Bulla stawali na jego najwyższym stopniu. Za sprawą tych wydarzeń Toto Wolff w niepochlebny sposób wypowiedział się na temat swojego zespołu. Austriak stwierdził, że wyniki są poniżej oczekiwań, a winą obarczył wszystkich, zaczynając od kierowców i kończąc na samym sobie. Zwolennikiem takiego podejścia z pewnością nie jest Christian Horner.

Szef Red Bulla już nie pierwszy raz poczuł się zobowiązany do krytyki Wolffa na forum publicznym. Twierdzi, że takie zachowania są dla jego oponenta chlebem powszednim.

Christian Horner

On nigdy nie ma problemu, by oczernić swój zespół publicznie. Ja nie jestem zwolennikiem takiego podejścia, ale to jego sprawa.

Christian Horner

Christian Horner pomimo bardzo dobrych wyników zachowuje naprawdę bardzo dużo pokory. Wie, że sezon dopiero się zaczął i słabsza dyspozycja ich rywala jest raczej epizodem, a niżeli stałą. Ponadto trzeba mieć na uwadze zdarzenia losowe, które również mają ogromny wpływ na końcową klasyfikację.

Max mógł nadrobić względem Lewisa 10 punktów, a nawet 11 w przypadku najszybszego okrążenia gdyby ukończył wyścig na prowadzeniu, więc łącznie miałby 15 przewagi. Obecnie ma cztery, jednak gdyby nie błąd Hamiltona mogłoby to wyglądać zupełnie inaczej. Tego typu huśtawki będą nam towarzyszyły przez cały sezon. To niezwykle ekscytujące, dzięki czemu mamy większą motywację,

Christian Horner

Foto. Red Bull Content Pool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *