Cadillac Project GTP Hypercar

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Tydzień Le Mans jest idealną okazją do prezentacji nowych prototypów Endurance. W tym czasie Cadillac zaprezentował swój Project GTP Hypercar.

Wieści o prototypach LMDh, które startować będą w seriach WEC i IMSA wyrastają ostatnio jak grzyby po deszczu. W samym tylko tym tygodniu BMW pokazało swoje M Hybrid V8, a Lamborghini potwierdziło współpracę z Ligierem. Teraz z kolei Cadillac pokazał swój Project GTP Hypercar, który wystartuje nie tylko w IMSA, ale również w WEC. Tym samym Amerykanie powrócą do Le Mans po równo 20 latach.

Cadillac Project GTP Hypercar

Cadillac ponownie będzie rywalizował na światowej scenie wyścigowej i wszyscy jesteśmy podekscytowani powrotem do Le Mans po 20 latach. Biorąc udział w mistrzostwach IMSA i WEC w 2023 r., Cadillac Racing ma okazję zademonstrować swoje możliwości, kunszt i technologię.

Rory Harvey, globalny wiceprezes Cadillac

Cadillac Project GTP Hypercar będzie następcą ich obecnego prototypu DPi startującego w IMSA. Grand Touring Prototype (w skrócie GTP) stanie się nową najwyższą klasą w amerykańskich mistrzostwach długodystansowych. Jednak dopuszczenie klasy LMDh do WEC pozwoli Cadillacowi na rozszerzenie ich kampanii wyścigowej o kolejną serię, a co za tym idzie, powrót do Le Mans.

Cadillac Project GTP Hypercar

Projekt GTP Hypercar to wyjątkowe połączenie formy i funkcji oraz ukazuje przyszłą estetykę osiągów Cadillaca. Mamy jeszcze wiele do zrobienia, od nadchodzącego samochodu wyścigowego po niesamowite pojazdy produkcyjne.

Chris Mikalauskas, główny projektant kreatywny w firmie Cadillac

Samochód powstanie przy współpracy z Dallarą. Napędzany będzie przez nową jednostkę V8 DOHC o pojemności 5,5 litrów. Z racji na to, że jest to samochód homologacji Le Mans Daytona hybrid, na układ hybrydowy składać się będzie również napęd elektryczny.

Cadillac Project GTP Hypercar

Walczenie o zwycięstwo w wyścigu Le Mans z kultową amerykańską marką, taką jak Cadillac, to zaszczyt. Cały zespół jest podekscytowany dalszym budowaniem wyścigowej spuścizny Cadillaca, rywalizując z najlepszymi na arenie międzynarodowej i w najtrudniejszym wyścigu na świecie.

Laura Wontrop Klauser, kierownik programu wyścigów samochodów sportowych GM

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *