Redaktor | Fotograf

Brabus bez wątpienia jest jednym z najsłynniejszych tunerów. Pomimo tego, producent jest kojarzony tylko z jedną marką – Mercedesem. Teraz jednak, Brabus stara się zerwać z tą łatką, prezentując pakiety dla innych marek. Jedną z nich jest Porsche, a konkretnie model 911 Turbo S. Flagowa odmiana otrzymała bogaty zestaw modyfikacji, obejmujący zarówno design, jak i kwestie techniczne. Porsche jest teraz znacznie szybsze.

Porsche 911 Turbo S już po wyjeździe z fabryki jest niezwykle szybkim samochodem. Jednak pomimo tego, wielu tunerów podejmuje się modyfikacji. Teraz dołączył do nich również Brabus, który nie kojarzył się wcześniej z tą marką. Pomimo tego, możemy śmiało powiedzieć, że stanął na wysokości zadania, ponieważ zakres modyfikacji jest bardzo duży. 911 otrzymała znaczny przyrost mocy, zwłaszcza w droższym pakiecie, a także wiele nowych elementów stylistycznych. Całość prezentuje się naprawdę nieźle.

Brabus zabrał się za Porsche 911 Turbo S - większa moc i świetny wygląd

Z zewnątrz, Brabus skupił się na dodaniu kilku elementów z włókna węglowego. Z tego materiału wykonano nowy przedni splitter, a także spoiler i dyfuzor. Te dwa ostatnie są także znacznie większe niż w standardowym 911 Turbo S. Koła mają rozmiar 21/22 cali. Jest to typowy dla tunera wzór. Brabus zmodyfikował także układ wydechowy, a widoczne są teraz 4 końcówki o średnicy 100 milimetrów. We wnętrzu, niemiecki tuner dodał wiele elementów z włókna węglowego, a także nowe fotele skórzane. Kolorem dominującym w środku jest czarny, jednak wiele detali wykonano w kolorze czerwonym.

Brabus zabrał się za Porsche 911 Turbo S - większa moc i świetny wygląd

Równie ciekawie jest jednak pod maską. W słabszym pakiecie P38S-720, Brabus oferuje wzmocnienie do 720 koni i 900 niutonometrów. Mocniejszy wariant P38S-820, podnosi moc o kolejne 100 koni, a moment obrotowy o 50 niutonometrów. W przypadku tej drugiej wersji, przyspieszenie do setki wynosi jedynie 2,5 sekundy. Niestety, niemiecki tuner nie zdradził dokładnej ceny pakietów, jednak patrząc na to z jaką firmą mamy do czynienia, tanio z pewnością nie będzie. Trzeba przyznać, że pakiet robi wrażenie.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *