Redaktor | Fotograf

G-Power ma bogatą historię tworzenia projektów na bazie modeli BMW. Można powiedzieć, że na rynku ciężko o firmę tuningową, która miałaby podobną ilość projektów opartych na bawarskiej marce. Tuner tym razem wziął się za model M2 CS, który już seryjnie ma świetne osiągi i agresywną stylistykę. G-Power pokazał jednak, że z silnika modelu można wyciągnąć jeszcze więcej mocy.

Poprzednia generacja BMW M2 w odmianie CS to jedno z najlepszych aut do zabawy. Krótki rozstaw osi, duża moc i napęd na tył sprawiły, że auto stało się hitem. Małym minusem była jednak wysoka cena takiej odmiany. Jednak jeśli komuś nie wystarcza seryjne 450 koni w tym aucie, może zwrócić się do firmy G-Power. Będzie jeszcze drożej, jednak zdecydowanie mocniej i agresywniej. Niemiecki tuner właśnie zaprezentował swoją propozycję tuningu tego samochodu. Rozczarowania zdecydowanie nie ma, a wrażenie robią zarówno moc, jak i stylistyka modelu.

BMW M2 CS od G-Power - niemal 700 koni i agresywna stylistyka

M2 CS od G-Power otrzymało oznaczenie G2M CS Bi-Turbo. Z zewnątrz tuner skupił się na zmianie felg na model Hurricane RR swojej produkcji. Na tylną klapę trafił także nowy spoiler, który został wykonany z włókna węglowego. Jest to konstrukcja tunera, która pozwala na znaczne zwiększenie docisku aerodynamicznego. Auto ze zdjęć otrzymało także efektowne pasy M, a także biały lakier, dzięki czemu prezentuje się znakomicie. G-Power oferuje pełny zakres konfiguracji samochodu, w związku z czym elementy zewnętrzne można zmienić.

BMW M2 CS od G-Power - niemal 700 koni i agresywna stylistyka

Pod względem technicznym, G-Power oferuje kilka poziomów tuningu auta. Podstawowy, który zmienia przede wszystkim software silnika, zapewnia moc na poziomie 500 koni. Najciekawszy jest jednak najbardziej zaawansowany pakiet, który podnosi moc do poziomu 660 koni mechanicznych, a moment obrotowy do 800 niutonometrów. Są to niesamowite wyniki jak na tak mały samochód. G-Power osiągnął to dzięki wymianie turbosprężarek, zastosowaniu nowych wtrysków i modyfikacji układu wydechowego. Tuner oferuje także inne usługi, takie jak zdjęcie ogranicznika prędkości czy modyfikacja skrzyni biegów.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *