Redaktor | Fotograf

BMW M8 to bez wątpienia jeden z najbardziej sportowych modeli marki. W wersji Gran Coupe jest on także praktyczny. Jednak jeśli komuś brakuje w nim mocy i chciałby zrównać się z Brabusem 900 opartym na Mercedesie-AMG GT 63S, może zwrócić się do firmy G-Power. Niemiecki tuner przygotował pakiet dla BMW M8, którego moc wynosi nawet 900 koni mechanicznych.

G-Power to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych tunerów BMW. Ilość zmodyfikowanych przez niego modeli jest niezwykle duża. Wiele z tych projektów było kontrowersyjnych, ale jednocześnie rozwijały niesamowitą moc. Nie inaczej będzie w najnowszej propozycji niemieckiego tunera. G-Power zabrał się za BMW M8 w odmianie Gran Coupe. Efekt jest niesamowity, ponieważ moc modelu wzrosła aż do 900 koni mechanicznych. Ponadto, jeśli komuś brakuje agresywności w tym modelu, G-Power oferuje także wiele dodatkowych elementów stylistycznych.

G-Power zabrał się za BMW M8 - moc 900 koni i efektowny wygląd

W ich skład wchodzi przede wszystkim pakiet aerodynamiczny. Składa się on z ogromnego spoilera tylnego, który jest zamontowany na stałe. Z przodu pojawił się nowy splitter i przede wszystkim nowa maska. Posiada ona dodatkowe wloty powietrza, które chłodzą silnik, a także po prostu dobrze wyglądają. Z tyłu widoczne są także nowe ogromne końcówki układu wydechowego. G-Power proponuje także nowe, 21-calowe felgi, które dopełniają całości i prezentują się bardzo dobrze.

G-Power zabrał się za BMW M8 - moc 900 koni i efektowny wygląd

Równie ciekawie jest pod względem technicznym. G-Power zastosował wiele zmian w silniku 4.4 V8. Przede wszystkim są to zupełnie nowe turbosprężarki. Pojawiły się także kute tłoki oraz ECU. Dodatkowe chłodzenie ma zapewnić odpowiednią temperaturę silnika. Efekt to aż 900 koni mechanicznych w najbardziej zoptymalizowanej wersji. Maksymalny moment obrotowy to 1050 niutonometrów. G-Power nie zdradził, jak zmieniły się osiągi modelu, jednak można spodziewać się, że poprawa jest znaczna. Jeśli ktoś nie potrzebuje aż takich zmian i wystarczy mu niższa moc, może zdecydować się na nieco słabsze pakiety, których moc to odpowiednio 700 i 840 koni mechanicznych.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *